İkbal’den değerlendirme; “Kazanabilirdik”

Araç Belediyespor Antrenörü Fatih Muhammed İkbal, Görele ile oynadıkları Hentbol Kadınlar Süper Ligi’ndeki ilk maçı değerlendirdi.

Sezonun ilk maçından galibiyetle ayrılmak istediklerini ancak kovid-19 testi pozitif çıkan oyunculardan dolayı eksik kadroyla çıktıkları maçtan mağlubiyetle ayrıldıklarını belirten Fatih İkbal, kadro derinliğini sağlamak amacıyla transfer yapmak istediklerini söyledi. İkbal, oyuncu arayışlarının sürdüğünü kaydetti.

Fatih Muhammed İkbal’in açıklamaları şu şekilde:

“Maça kovid-19 testi pozitif çıkan sporcularımız nedeniyle eksik çıktık. 6 sporcu ve 3 kaleciyle maça çıkmak ve rotasyon yapamadan maçı tamamlamak zorunda kaldık. Her şeye rağmen son 5 dakikaya kadar maç dengeli gitti. Son 5 dakikada hücumdan boş dönmemiz sonucunda kalemizde golü görmemiz, mağlubiyeti beraberinde getirdi. Kazanabileceğimiz bir maçtı. Sporcu arkadaşlarım çok iyi mücadele ettiler. Süper Lig’e puan ya da puanlarla başlamak isterdik. Ancak olmadı. Görele Belediyespor’u da galibiyetten ötürü tebrik ediyorum, sonraki maçlarında başarılar diliyorum”

Transfer noktasında ise İkbal, “Süper Lig’deki ilk maçımızdı. Çok genç oyunculardan oluşan bir kadromuz var ve kadro derinliğimizi de henüz oluşturamadık. Yeni transferlerle takımımızı güçlendirmeye çalışıyoruz. Umarım aradığımız kriterlerde oyuncuları kadromuza katarak rotasyonu daha geniş bir takım olacağız. Milli takım arasıyla birlikte de daha iyi olacağımızı ümit ediyorum, çalışmalarımız bu yönde” dedi.