İki ilçede daha ayı vakası

KASTAMONU'DA AYILAR, BİR KÖPEK VE KOYUNU TELEF ETTİ (VEDAT YUNUS İKİZOĞLU/KASTAMONU-İHA) Kastamonu'da kış uykusuna yatmaya hazırlanan ayılar, sokak köpeği ile bir koyunu parçalayarak yedi.

Kış uykusuna yatmaya hazırlanan ancak yaşam alanlarında yeterince yiyecek bulamadıkları için yerleşim yeri yakınlarına yönelen ayıların tedirgin eden saldırıları sürüyor. Son olaylar Küre ve Bozkurt’ta meydana geldi ve bir sokak köpeği ile bir koyun, ayı kurbanı oldu.

Edinilen bilgiye göre, vatandaşlar Küre ilçe merkezine yakın bir ormanlık alanda sokak köpeğini parçalanmış halde buldu. Köpeğin, kemiklerine kadar yenildiği görüldü. Yapılan inceleme sonrasında sokak köpeğinin ayı tarafından yenildiği düşünülüyor. Diğer olayda Bozkurt ilçesinde yaşandı. Köylerde arılara ve hayvanlara musallat olan ayı, Bozkurt ilçesinde bağlı Sarı Çiçek köyünde bir koyunu telef etti. İki gündür kayıp olan koyun, ayı tarafından parçalanmış halde bulundu.

Sarı Çiçek köyünde küçükbaş hayvancılıkla uğraşan Yusuf Miroğlu’na ait iki koyun, iki gün önce sürüden ayrılarak kayboldu. Dağlarda koyunlarını arayan Yusuf Miroğlu, küçükbaş hayvanlarından bir tanesinin ormanlık alanda parçalanmış halde buldu. Diğer koyununa ise ulaşamadı.

İHA