“İki kutuplu Türkiye’ye son vermeliyiz”

  • Tosya’da İYİ Parti Belediye Başkan adayı Mustafa Güvenç için Millet İttifakı’nın ortağı olan CHP’nin de katılımıyla aday tanıtım toplantısı düzenlendi. Başkan adayı Güvenç’in Tosya’da birleştirici güç olacağının vurgulandığı toplantıda CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, “Kriz Kastamonu’da en çok Tosya’yı vurdu. Çünkü Tosya üretken bir ilçe. İçinde bulunduğumuz bu krizi aşabilmek istiyorsak iki kutuplu Türkiye’ye son vermemiz gerekiyor. Her zaman ve her konuda Tosya’nın sesi olacağız” dedi.

 

Tosya’da İYİ Parti’den Belediye Başkan adayı olan Mustafa Güvenç için tanıtım toplantısı düzenlendi. CHP’nin Millet İttifakı çerçevesinde aday çıkarmadığı Tosya’da İYİ Parti adayı Güvenç için düzenlenen toplantıya CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, İyi Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, İyi Parti Kastamonu İl Başkanı Özcan Büyükşen, CHP İlçe Başkanı İsmail Okuducu, İyi Parti İlçe Başkanı Mehmet Murat Aşcı da katıldı.

İyi Parti İlçe Başkanı Mehmet Murat Avcı, “Ortak kaygımız memleketimiz. Memleketimizin hak ettiği değere sahip olması gerekiyor. Ne yazık ki bu dönemde siyasiler birbirlerine düşmanlaştırarak toplumu ayrıştırıyor. Şunu unutmayalım ki bizi biz yapan birlik ve beraberliğimizdir” dedi.

İyi Parti İl Başkanı Özcan Büyükşen ise Mustafa Güvenç’in seçim sonrası göreve geldiğinde birlik ve beraberliği sağlayan örnek bir başkan olacağını söyledi.

İyi Parti Belediye Başkan adayı Mustafa Güvenç ise kendisini tanıtarak projelerinden bahsetti. Güvenç, D-100 karayolunun imkânlarından faydalanarak Tosya’yı ekonomik açıdan güçlendireceklerini, hayallerinin sosyal ve kültürel açıdan güçlü bir Tosya olduğunu söyledi.

CHP Milletvekili Hasan Baltacı ise siyasi görüşü ne olursa olsun tüm Kastamonu’nun milletvekili olduklarını ve herkesin derdine, sorununa ortak olduklarını belirtti. İl ve ilçelerinin nasıl yönetilmesi gerektiğini belediye başkanı adaylarının millete anlatacağını belirten Milletvekili Baltacı “İşsizliği önlemek için istihdam yaratmak için nasıl bir üretken belediyecilik modelini ortaya koyacağız belediye başkanlarımız bunları anlatacak. Ekonomik kriz Kastamonu’da en çok Tosya’yı vurdu. Çünkü Tosya üretken bir ilçe. İçinde bulunduğumuz bu krizi aşabilmek istiyorsak iki kutuplu Türkiye’ye son vermemiz gerekiyor. Her zaman ve her konuda Tosya’nın sesi olacağız” dedi.

Son olarak kürsüye İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk geldi. İşsizliğe dikkat çeken Milletvekili Koncuk, “Tosya’da pırıl pırıl bir kardeşimiz var. Ben geçmişten de tanırım kendisini. Son derece başarılı bir gencimiz, pırıl pırıl namuslu bir gencimiz. Tosya’nın bir evladı. İnşallah bağrınıza basacağınızdan eminim” dedi.