İkinci Bahar Tekstil 2. fabrikasını OSB’de açıyor

Toplam 10 bin metrekarelik alana kurulacak fabrika başlangıçta 500 kişiyi istihdam edecek. İkinci Bahar Tekstil yetkilileri iş kapasitesinin artmasına yönelik istihdam hedeflerinin bin kişi olduğunu belirttiler.

İnebolu’da faaliyet gösteren İkinci Bahar Tekstil yeni yatırımı ile ikinci fabrikasını Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi’ne açıyor.

Halit, Hakan ve Harun Aydoğan kardeşler tarafından toplam 10 bin metrekarelik alana kurulacak fabrika başlangıçta 500 kişiyi istihdam edecek. İkinci Bahar Tekstil yetkilileri iş kapasitesinin artmasına yönelik istihdam hedeflerinin 1000 kişi olduğunu belirttiler.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Kastamonu Şubesi’nin Tekstil ve Deri Sektör Kurul Başkanı olan İkinci Bahar Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Aydoğan, yeni kuracakları fabrikanın Mayıs ayında faaliyete geçeceğini ve H&M, Zara markalarının yanı sıra David Beckham stili gömlek imalatı yapacaklarını söyledi.

Aydoğan yaptığı açıklamada, 2004 yılından bu yana İnebolu’da 250 kişi istihdamla faaliyet gösterdiklerini söyledi. Uzun yıllardır ihracata dönük çalıştıklarını belirten Aydoğan, geçen Eylül ayından bu yana, dünyaca ünlü bir giyim markası için David Beckham stili gömlek modelleri diktiklerini anlattı.

İnebolu ilçesindeki tekstil fabrikasında 33 ülkede mağazaları bulunan bir giyim firması için ünlü futbolcu David Beckham sitili gömlekler dikiliyor.