İKK’ye Karahasan damgası

Bu kez jet hızıyla tamamlanan İl Koordinasyon Kurulu toplantısının namusunu kurtaran, koordinasyon sorunu yaşayan hizmetleri dile getiren isim Özel İdare Genel Sekreteri Zafer Karahasan oldu. Karahasan özellikle EnerjiSA’yı eleştirirken, Doğa Tabiat Parkı projesine başlayabilmek için Orman ve Tapu’dan gerekli çalışmaları bir an önce bitirmelerini istedi.

Karahasan, yapımında büyük emeği bulunan Kastamonu Havalimanı’ndaki ILS sorunundan duyduğu üzüntüyü dile getirdi, kurulumu için gerekli hassasiyetin gösterilmesini istedi , gerekirse Özel İdare olarak bunu yapabileceklerini söyledi. Karahasan’ı cevaplayan Havalimanı Müdürü Mustafa Konca cihazın en geç Mart ayı sonuna kadar kurulacağını müjdeledi.

 

ERHAN VEREN

23 dakikalık İl Koordinasyon Kurulu toplantısında, kendi kurumunun yaşadığı koordinasyon sorunlarını dile getiren tek isim olan Özel İdare Genel Sekreteri Zafer Karahasan, özellikle EnerjiSA’yı eleştirdi.

Kışın köylerde sık sık elektrik arızalarının meydana geldiğini, EnerjiSA’nın da her defasında Özel İdaresi’nden yol açma talebinde bulunduğunu söyleyen Genel Sekreter Zafer Karahasan, bu talepleri imkanları zorlayarak karşılamaya çalıştıklarını belirterek, “Kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın mağdur olmaması için bu talebi karşılamaya özen gösteriyoruz. Daha önceki İl Koordinasyon Kurulu toplantılarında da gündeme getirdim. EnerjiSA herhangi bir elektrik arızası olduğunda bu arızayı gidermek, bu arızayı gidermek içinde gerekli teçhizat ve makine ekipmana yatırım yapmak zorundadır. Bu yatırımı da en kısa sürede yapmasını istiyorum” diye konuştu.

EnerjiSA yetkilisi ise, “İki kurum da kamu yararına hizmet üreten kurumlar. Bu sorun olarak görülmemelidir” cevabı verince, yeniden söz alan Genel Sekreter Zafer Karahasan, “Her iki kurum da kamu yararına hizmet üretiyorsa, biz sizden bir talepte bulunduğumuzda hemen arkasından faturasını gönderiyorsunuz. Bundan sonra ben de size fatura keseceğim” diyerek tepki gösterdi.

Genel Sekreter Zafer Karahasan, dünkü toplantıda ayrıca, 2016 yılı yatırım programına aldıkları, Botanik Parkı’nın olduğu bölgede yapılacak olan, Doğa Tabiat Parkı’nın yapımına başlayabilmeleri için Orman Bölge Müdürlüğü ve Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğü’nün 2B çalışmasını bir an önce tamamlamasını talep etti. Her iki kurum müdürü de Karahasan’ın bu talebi doğrultusunda çalışmaların hızlandırılacağını kaydetti.

Kastamonu Havalimanı’nın ILS cihazı sorununun da halen çözülememiş olmasından üzüntü duyduğunu belirten Karahasan, “ILS cihazı burada olmasına rağmen kurulamıyor. Bunun bir an önce kurulması gerekiyor. Bir protokolle Özel İdare olarak biz de bunu yapabiliriz. Bu konuda gerekli hassasiyetin gösterilmesini tüm Kastamonu adına istiyorum” dedi.

Havalimanı Müdürü Mustafa Konca, cihazın en geç Mart ayı sonuna kadar kurulacağını müjdeledi.

Zafer Karahasan, Özel İdare olarak karla mücadele kapsamında yoğun mesai harcadıklarına da dikkat çekerek, tüm kurumlardan bu konuda destek beklediklerini söyledi. Bazı kurumlarda görev yapan şef ve personelin görev alanı dışında olduğu için üstesinden gelebileceği bir çalışmadan geri durduğunu ifade eden Karahasan, “Bu konuda bölge müdürlerimizden personellerine talimat vermelerini, karla mücadeleye destek olmalarını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.