“İktidar partisi kendi ayağına kurşun sıktı”

Saadet Partisi İl Teşkilatı ve milletvekili adayları seçim çalışmalarını il genelinde seçmenlere bire bir ulaşmayı hedefleyerek sürdürüyor.

Partinin Kastamonu milletvekili adayları Bilal Çodur, Necati Yavuz ve Hulusi Özbek, dün gazetemizi ziyaretlerinde, seçim çalışması tempolarıyla ilgili olarak “Üç milletvekili çıkaracak ölçüde çalışacağız” değerlendirmesinde bulundular.

Saadet Partisi’nin kastamonu birinci sıra adayı Bilal Çodur, “Genel Başkanımızın performansı, özgül ağırlığı bulunan bir parti olduğumuzu herkese gösterdi. Biz de yüzde 90’lara çıkabilecek bir oy potansiyelimiz olduğunu gördük. Hem sağdaki, hem de soldaki seçmenin ikinci partisinin Saadet Partisi olduğunu gördük. Biz ideoloji partisi değiliz. Sağcılıkla solculukla ilgimiz yok. Biz Muhterem Erbakan Hocamızın dalgalandırdığı Milli Görüş’ün temsilcileriyiz” dedi.

Çodur, ittifak yasasıyla ilgili de dikkat çekici bir değerlendirmede bulunurken şöyle konuştu:

“Hükümet, iktidarda kalabilmek için çıkardığı ittifak yasası ile başına bela açtı, bir anlamda ayağına kurşun sıktı. Özellikle de Kastamonu’da bu böyle. Aynı zamanda mevcut milletvekillerini koruyarak, onları yeniden aday göstererek Kastamonu halkına hiç dikkat etmediğini, onlara hiç kulak vermediğini gösterdi.”

İktidarın Kastamonu’ya yatırım konusunda beklenenin uzağında kaldığını kaydeden ikinci sıra adayı Necati Yavuz, tercih yanlışlarına dikkat çekti ve “Bir üst geçidi Şeker Fabrikası’na tercih ettiler. Sunta kavşağına ve şimdi de Devrekani kavşağına devasa büyüklükte kavşaklar yapılmasına ne gerek vardı. Onca beton kirliliği, ısrafı lüzumsuz ve hesapsızdır. Çok daha az maliyetle çözülebilecek bir meseleydi” dedi.

Saadet Partililerin, Milli Görüş çizgisinden sapmayan prensipli, doğru neyse onu konuşup savunan kişiler olduğunu ifade eden üçüncü sıra adayı Hulusi Özbek, “Seçimi kazanmak ya da kaybetmek değildir bizim için önemli olan. Önemli olan şerefimizdir. Torunlarımız ileride bize küfretmesin yeter” ifadesini kullandı.

Saadet Partisi Kastamonu milletvekili adayları, seçime kadar olan sürede her gün il genelinde ayrı ayrı 10’ar kahveyi ziyaret edip seçmenlerle buluşacaklarını, il ve ilçe teşkilatlarının da benzeri tempoda çalışmalarını sürdüreceğini kaydettiler.