İletişim Fakültesi’ne tam donanımlı TV ve radyo stüdyosu

Kastamonu Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesindeki Medya Merkezi’nde tam donanımlı Radyo ve Televizyon Stüdyoları kuruldu.

Temel yayın politikası İletişim Fakültesi öğrencilerinin “uygulamalı eğitim” görmesi anlayışına dayanan ve son teknolojiye sahip profesyonel donanımlardan oluşan tam donanımlı radyo ve televizyon stüdyoları, öğrencilere iş yaşamına yönelik gerçek bir mesleki deneyim olanağı sunuyor.

Öğrenci odaklı hazırlanan Medya Merkezi’ndeki stüdyoları, TV ve Radyo yayıncılığının tüm aşamalarının öğrenciler tarafından öğrenilmesine olanak tanıyor.

Radyo ve TV yayıncılığının tüm teknik araçlarına sahip stüdyolarda yayın ve yapım süreçlerinin tamamıyla öğrenciler tarafından yürütülebilecek nitelikte olması sayesinde, fakültemizin teorik eğitimine büyük ölçüde katkı sağlaması hedefleniyor.

TV Haberciliği, Radyo Haberciliği, Radyo ve TV Programcılığı, Spikerlik, Seslendirme şeklinde kamera önü uygulamaları ile Çekim Teknikleri, Kurgu, Kamera Kullanımı, Reji ve Stüdyo Yönetimi şeklinde de kamera arkası yapım aşamalarının uygulamalı olarak gösterileceği Medya Merkezi, Radyo ve Televizyon alanında uzmanlaşmak isteyen bireylere geniş imkânlar tanıyarak, Kastamonu İletişim Fakültesi öğrencilerini ulusal ve uluslararası medya sektörüne hazır hale getirmeyi amaçlıyor.