Ilgaz için hedef plan: Spor turizmi merkezi

 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın üzerinde çalıştığı master plan ile Ilgaz Dağı’nın özellikle spor turizmi açısından önemli bir merkez haline getirilmesi hedefleniyor.

 Vali Günaydın başkanlığında önümüzdeki ay yapılacak toplantıda Ilgaz Dağı Milli Parkı’na spor salonu, kapalı yüzme havuzu gibi spor tesislerinin yapılmasının yanı sıra eskiyen otel binalarının da yenilenmesinin gündeme geleceği öğrenildi.

 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın üzerinde çalıştığı master plan ile Ilgaz dağının çehresinin önemli oranda değiştirilmesi ve özellikle spor turizmi açısından ülkemizin önemli merkezlerinden biri haline getirilmesi hedefleniyor.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu geçtiğimiz Cumartesi günü ilimize gerçekleştirdiği ziyaretinde Ilgaz Dağı Milli Parkı’na yeni tesisler kazandıracaklarını kaydetmiş ve “Eski otelleri yeniden yapacağız. Ilgaz Dağları için özel bir master planı hazırladık. Yollar, tüneller yapılıyor, buralara gelmek artık daha kolay. Burayı çok güzel bir tabiat turizm merkezi haline getireceğiz” açıklamasında bulunmuştu.

Bakan Eroğlu’nun önümüzdeki ay gerçekleştireceği Çankırı ziyaretinde ilan edeceğini kaydettiği Ilgaz Dağı Milli Parkı master planında spor turizminin önemli yer tutacağı ifade ediliyor.

Vali Günaydın başkanlığında toplantı

Ilgaz Dağı Milli Parkı master planının Ocak ayında Vali Şehmus Günaydın başkanlığında yapılacak toplantıda tüm kesimlerin işbirliğinde detaylı olarak ele alınacağı öğrenildi.

Yerli ve yabancı spor kulüplerinin sezon öncesi kamplarını yapacakları bir spor merkezi haline getirmenin amaçlandığı Ilgaz Dağı Milli Parkı’na master plan çerçevesinde spor salonu, kapalı yüzme havuzu gibi spor tesislerinin yapılmasının yanı sıra eskiyen otel binalarının da yenilenmesinin gündeme geleceği öğrenildi.