Ilgaz’da hafta sonu doluluğu

Kayak ve kış turizminin önemli merkezlerinden biri olan Ilgaz’da tatilciler hafta sonunu kayak yaparak geçirdi

Kayak ve kış turizminin önemli merkezlerinden biri olan Ilgaz’da tatilciler hafta sonunu kayak yaparak geçirdi.

 

Hafta sonu tatilini Ilgaz Dağı Kayak Merkezi’nde geçirmek isteyen yerli ve yabancı tatilciler, bin 865 metre yüksekliğindeki dağın doğal güzelliklerinin arasında kayak, snowboard ve kızakla kayarak keyifli saatler geçirdi.

Türkiye Kayak Federasyonu Ilgaz Dağı Tesisleri Genel Müdürü Can Erdem,  AA muhabirine yaptığı açıklamada, sezonu 8 Ocak Cuma günü açtıklarını belirterek, yaşanan ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Bu yıl kar yağışının gecikmesi  nedeniyle sezonu geçen yıla göre bir hafta geç açtıklarını ancak sezon başında yaşadıkları ilginin kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Erdem, “Şu an yaklaşık bir kilometre uzunluğundaki ana pistimiz açık. Kayak severler hafta sonunu kayak yaparak geçiriyor. Bu konuda çok mutluyuz” dedi.

Kar yağışının artmasıyla beraber diğer tesislerinde hizmete açılacağını anlatan Erdem, “Tesislerimiz hafta sonu hemen doldu. Doluluk oranımız şu an yüzde 70 oranına ulaştı. Bu doluluk oranlarından mutluyuz. Tüm kayak severleri Ilgaz’a beliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kayak Merkezine Ankara’dan turla ilk kez geldiğini belirten Dilay Coşkun, 7 yıldır kayak sporuyla ilgilendiğini söyledi. Ilgaz’ı ve kayak pistini çok beğendiğini anlatan Coşkun, “Pist çok dolu değil. İnsanlar birbirine çarpmıyor. Rahatlıkla kayak yapabiliyorsunuz” diye konuştu.

Başka bir tatilci Koray Kan ise havanın çok soğuk olmadığını, pistin de kayak için uygun olduğunu ifade ederek, “Ilgaz’a ilk defa geliyorum. Türkiye’nin farklı kayak merkezlerine gitme şansım oldu. Ilgaz’ı çok güzel buldum” dedi.

Kastamonu merkezde Ilgaz’a her hafta sonu kaymaya geldiğini söyleyen lise öğrencisi Anıl Sipahi ise  “Her hafta sonu kaymaya geliyorum. Bugünde ailemle geldim” ifadesini kullandı. AA