“İlimizin güzelliklerini tanıtma imkanı bulduk”

İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İshak, Kastamonu’nun birçok güzelliğini EMITT Fuarı’nda tanıtma imkanı bulduklarını açıkladı.

Bu yıl 20’ncisi düzenlenen EMITT Fuarı öncesi Vali Şehmus Günaydın başkanlığında bir toplantı yapıldığını hatırlatan İshak: “Bu toplantı daha planlı ve programlı olsun diye yapıldı, böyle de oldu. EMITT Fuarı’na çok geniş bir katılım sağlandı. Bütün belediyelerimiz buradaydı. Taşköprü Belediyemiz sarımsağını, Tosya Belediyemiz pirincini, İhsangazi Belediyesi siyez bulgurunu, Pınarbaşı ve Azdavay Belediyelerimiz kara çorbayı tanıttı. Küre’den ballar geldi. Bunun dışında otellerimiz ve seyahat acentalarımız ilgi gösterdi. KATSO helva konusunda, Kastamonu Belediyesi broşür, cdleriyle ve sofrabezleriyle Kastamonu’yu tanıtmak amaçlı çok destek verdi. El sanatları, ürünlerini getirdi, Kastamonu’nun yöresel ürünlerinin tanıtımları yapıldı. Afişlerimizi astık, çok kapsamlı bir tanıtım oldu. Türkiye’nin tek şapka müzesindeki şapkaları tanıttık. Standımıza büyük bir ilgi vardı. Dört gün boyunca ikramlarımız oldu. Televizyon kurduk, görsellerimizle tanıtmaya çalıştık. Çok kapsamlı bir tanıtım oldu” dedi.

Havalimanı ve tünelin yapılmasının Kastamonu tanıtımına büyük fayda sağlayacağının altını çizen İshak: “Daha önce yapılmış, fakat henüz faaliyete geçirilmemiş Doğa Kültür Köyü inşallah faaliyete geçirilecek. Sayın Valimizin de üzerinde durduğu Eğrice Ova Yaylası var. Ilgaz’da Yurdun Tepe var. Bütün bunların Kastamonu tanıtımına büyük katkısı olacak” diye konuştu. (KGC)