İlk maç Belediyespor’un

Hentbol Kadınlar Süper Ligi temsilcimiz Kastamonu Belediyespor, Avrupa Challenge Cup’taki ilk sınavını Polonya temsilcisi Metraco Zaglebie Lubiniese’ye karşı verdi.
Baştan sona büyük bir çekişmeye sahne olan karşılaşmayı Kastamonu Belediyespor, 43-39 kazanmayı başardı. Karşılaşmanın ilk devresi ise 19-20 Polonya ekibinin üstünlüğü ile sonuçlandı.
Challenge Cup’ta rövanş karşılaşması da yarın (cumartesi) yine Atatürk Spor Salonu’nda oynanacak. Karşılaşma saat 15.00’da başlayacak.
Geçtiğimiz sezon Hentbol Süper Ligi’ni dördüncü sırada tamamlayarak Challenge Cup’a katılmaya hak kazanan Kastamonu Belediyespor, bu sezon lige yansıttığı başarılı performansını Avrupa sahnesine de taşımayı başardı.
Atatürk Spor Salonu’nda Polonya ekibine karşı oynanan ilk karşılaşmada Kastamonu Belediyespor, müthiş bir mücadele örneği sergiledi. Özellikle takım kaptanı Serpil İskenderoğlu’nun zor pozisyonlarda bulduğu sayılar Kastamonu Belediyespor’un galibiyetinde büyük rol oynadı.
Karşılaşmayı Vali Şehmus Günaydın, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonu Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Kantarcı da tribünden izledi.
Kastamonu Belediyespor’un turu geçebilmesi için bugün taraftar desteğine büyük ihtiyacı bulunuyor. Taraftar desteğini de arkasına alabilirse, Kastamonu Belediyespor, rakibini yenerek Avrupa kupalarında bir üst tura yükselebilir.
Karşılaşma sonrasında kısa bir değerlendirmede bulunan Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Hüdaver Eski, “Çok iyi hazırlandık. Turu atlayacağımıza inanıyorum. Taraftar desteğimizin yarın ki maçta daha da artacağına inanıyorum” dedi.
Kastamonu Belediyespor antrenörü Osman Kalyoncu ise “İstediğimiz hedefe ulaşacağız. Biz Kastamonu’da Türk hentbolu için güzel şeyler yapıyoruz. Bu turu geçeceğiz” diye konuştu.
Galibiyette büyük pay sahibi olan takım kaptanı Serpil İskenderoğlu ise maç sonrasında yaptığı değerlendirmede, “İnşallah yarın da kazanarak turu geçeceğiz. Arkadaşlarıma güveniyorum. İyi mücadele ettik” dedi.