İnebolu Yeşilöz’ün yol sorunu “İlla can kaybı mı yaşanmalı?”

  • İnebolu Yeşilöz Mahallesi’nin yolunda yaşanan çökmeler nedeniyle trafik güvenliği tehdit altında. Bölge sakini Muhittin Kara, “Yaklaşık 6 aydır böyle. Şarampolle yarık arasından araç geçmiyor. Uyarı levhası dahi yok. İlla bir kaza illa bir can kaybımı yaşanmalı?” dedi.

İnebolu Yeşilöz Mahallesi’nin yolunda yaşanan çökmeler nedeniyle trafik güvenliği tehdit altında.  Yoğun kar yağışı sonrasında yolda daha da derin yarıkların oluştuğunu ifade eden mahalle sakinleri, acil çözüm bekliyor.

2019 yılında sıcak asfalt uygulaması yapılan yolda çatlak ve göçükler her geçen gün büyüyor.

Bölge sakini Muhittin Kara, “Yaklaşık 6 aydır böyle, tamam hasar büyük hemen yapılabilecek bir şey değil ama en azından teker basacak dolgu yapılsın. Şarampolle yarık arasından araç geçmiyor, her şeyden önemlisi uyarı levhası dahi yok. Ne bekleniyor acaba, illa bir kaza illa bir can kaybımı yaşanmalı? Önümüz bayram ve bu grup yolunda trafik yoğunlaşacak. Yolun durumunu bilmeyen için büyük tehlike” dedi.

Yine bölge sakinlerinden Ferdi Şafak ise “En azından geçici çözüm bulmalılar. Geçen hafta cenaze için memlekete geldim, babam önceden uyarmasa ben oraya gece hızla girip aşağıya uçabilirdim. Ne bir işaret var ne uyarı tabelası var. Sanırım daha önce uyarı levhası gibi bir şey koymuşlar, onu da birileri kaldırmış. O halde belediye her gün orayı kontrol etmekle ve işret koymakla yükümlüdür” diye konuştu.