İnebolu’dan dünyaya David Beckham gömlekleri

Dünyaca ünlü İsveç merkezli giyim markası H&M’in, efsane futbolcu David Beckham projesi kapsamındaki gömlekleri İnebolu’daki İkinci Bahar Tekstil’de üretiliyor.

IMG_3223İnebolu’daki tekstil fabrikasında 33 ülkede mağazaları bulunan bir giyim firmasının ünlü futbolcu David Beckham projesi kapsamındaki gömlekler dikiliyor.

Yeşilöz köyünde 250 kişinin çalıştığı fabrikanın sahiplerinden Halit Aydoğan, yaptığı açıklamada, 2004 yılından bu yana İnebolu’da faaliyet gösterdiklerini söyledi.

IMG_3199Uzun yıllardır ihracata dönük çalıştıklarını belirten Aydoğan, geçen eylül ayından bu yana, dünyaca ünlü bir giyim markası için David Beckham stili gömlek modelleri diktiklerini anlattı.

 

Ayda ortalama 60 bin gömlek üretimi yaptıklarını anlatan, Aydoğan şöyle konuştu:IMG_3210

“İnebolu’daki fabrikamızda günde 2 bin 500, ayda ise 60 bin civarında gömlek üretiyoruz. Avrupa standartlarında üretim yapıyoruz. Dünyanın 33 ülkesinde mağazaları bulunan İsveç merkezli bir giyim firmasına çalışıyoruz. Bu firmanın David Beckham Projesi için 5 ayda 250 bin parça gömlek ürettik. David Beckham stiline dünyada oldukça fazla talep var. Diktiğimiz David Beckham stili gömlekleri tırlarla İstanbul’a gönderiyoruz. Oradan da 33 ülkeye ihraç ediliyor. Bu ülkeler arasında Amerika, Çin, Japonya, Birleşik Arap Emirlikleri, Güney Afrika, Tayvan, Avustralya, Endonezya, Almanya, Güney Kore, Filipinler, Kanada, Polonya, Hırvatistan, Peru, İsviçre gibi ülkeler var. Ürettiğimiz gömlekler bu firmanın dünyanın her tarafındaki mağazalarında satışa sunuluyor.”