“İpi göğüsleyen biz olacağız”

Kastamonuspor 1966’da Niğde deplasmanının kafile başkanlığını yapan basın sözcüsü Ahmet Baysan, sezon sonunda ipi göğüsleyen taraf olacaklarını Niğde deplasmanında gösterdiklerini söyledi.
Ahmet Baysan, “Lider olmak zor. Tüm rakipler, arkadan gelen tüm takımlar lider bir ekiple oynamanın verdiği motivasyonla sahaya çıkıyorlar ve en üst düzeyde performans sergiliyorlar. Cemiyetlerin, toplulukların, gruplarda bulunanların her günü aynı olmayabilir. Bir gününü bir gününü tutmayabilir. Geçtiğimiz hafta Gölcükspor’la oynadığımız karşılaşmada da aynı durum söz konusu oldu. Biz de günümüzde değildik. Mağlup olduk ve averaj farkıyla liderliği Niğde Belediyespor’a kaptırdık. Grupta aynı puana sahip olduğumuz Niğde Belediyespor ile ise deplasmanda oynadığımız karşılaşmada iyi bir mücadele sergiledik. Galibiyeti kaçıran taraf bizdik. Takımımız yoluna devam ediyor. Yönetimimiz 2.Lig hedefi doğrultusunda üzerine düşen görevleri yerine getirmeye devam ediyor ve edecek. Biz sezon sonunda ipi göğüsleyeceğimize inanıyoruz. İlk devrenin bitimine dört kritik maç var. Bu dört maçıda iyi neticelerle geçip ikinci yarıya daha iyi başlamanın hesabını yapıyoruz. Şu bilinmelidir ki; Bu grubun lideri biziz ve 2.Lig yolunda gideriz” dedi.
Niğde Belediyespor yönetimine de teşekkür ettiklerini söyleyen Ahmet Baysan, “Bizi çok iyi ağırladılar. Tüm takımlara örnek sergileyecek bir tutum içerisinde oldular. Yine Niğde Belediyespor maçında Niğdeliler de takımlarına tam destek verdi. Aynı coşkunun Kastamonu tribünlerinde de olmasını temenni ediyoruz” diye konuştu.
Sosyal medyadaki açıklamaları çok fazla itibar edilmemesini de isteyen Ahmet Baysan, “Sosyal medyada kulübümüz adıyla yayın yapan sahte hesaplarda gerçek olmayan bilgi ve haberler paylaşıldığına şahit oluyoruz. Kulübümüzün resmi internet sayfası ve facebook hesabı mevcuttur. Resmi adreslerimiz dışındaki hesaplarda paylaşılan bilgi ve haberlerin gerçeği yansıtmadığının bilinmesini ve bu bilgi ile haberlere taraftarlarımızın itibar etmemelerini istiyoruz. Eğer bu hesaplar Kastamonuspor 1966 sevdası çerçevesinde açılmış hesaplar ise dedikoduya fırsat verecek yayınlarda bulunmamaları gerektiğini düşünüyoruz” dedi.