İPİN UCU KAÇMASIN

  • Son olarak ikisi doktor beş sağlık çalışanı ile izinden dönen sekiz infaz koruma memurunun Kovid-19 testleri de pozitif çıktı.
  • Kastamonu Devlet Hastanesi’nin karantina bölümünde yatan hasta sayısı dün itibariyle 100’e yükseldi. Bunların dokuzu hastane personeli.

Normalleşmeye geçiş sürecinin tehlike sanki tamamen geçmiş gibi algılanıp koronavirüs salgınına karşı alınan önlemlerin gevşetilmesinin faturası gittikçe ağırlaşmaya başladı.

Vaka sayılarındaki artış üzerine Valiliğin maske ve sosyal mesafe kuralları konusunda denetim artışına gitmek zorunda kaldığı süreçte Kastamonu Devlet Hastanesi’nin yükü de yeniden artmaya devam ediyor.

Dün itibariyle hastanenin karantina bölümünde yatan ve tedavi gören hasta sayısı 100’e ulaştı. Bunların 9’unun hastane personeli olduğu öğrenildi.

Bu arada, son iki gün içerisinde, ikisi doktor olmak üzere 5 sağlık çalışanı ile idari izinden dönüş yapıp karantinaya alınan Kastamonu Cezaevi’nde görevli 8 infaz koruma memurunun Covid-19 testleri pozitif çıktı.

İHA’nın haberine göre, Kastamonu Devlet Hastanesi’nde görevli 2’si doktor 5 sağlık çalışanının yapılan ilk testlerinde korona virüs tespit edildi.

Testleri pozitif çıkan sağlık çalışanları hemen tedavi altına alındı.

Yine İHA kaynaklı diğer habere göre de, idari izinden döndükten sonra öğrenci yurdunda 14 gün karantina altında kalan İnfaz Koruma Memurlarına rutin olarak yapılan testlerde sonucu pozitif çıkan 8 memur hastanede tedavi altına alındı.

Öte yandan, idari izinden dönen infaz koruma memurlarının kaldığı öğrenci yurdunda ise kapsamlı bir dezenfekte çalışması yapıldı.

Dezenfekte çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte idari izinden çağrılan diğer infaz ve koruma memurları da tekrar aynı yurtta karantina altına alındı.

Ayrıca yurtta kalan ve testleri pozitif çıkan infaz ve koruma memurlarının, geçen süre içerisinde cezaevinde görev almadıkları da öğrenildi.