İŞ-KUR’dan 900 kişiye geçici istihdam

İŞ-KUR Müdürlüğü, Toplum Yararına Program kapsamında il merkezi ve ilçelerde 31 Ağustos 2019 tarihine kadar 900 kişiyi istihdam edecek. Belediyeler ve kamu kurumlarına yapılacak geçici süreli istihdam için müracaatlar dün başladı. Programa katılmak isteyen vatandaşların Kastamonu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne şahsen veya internet üzerinden müracaat etmeleri gerekiyor.

Başvuru yapan işsiz vatandaşların işe yerleştirilmeleri kamu kurumları ve belediyeler ile yapılan protokollere göre 14 Şubat 2019’da Noter kurası ile belirlenecek.

Programlardan yararlanmak isteyen kişilerin İŞKUR’a kayıtlı işsiz olması, programa müracaat ettiği tarihte 18 yaşını bitirmiş olması, emekli ve malul maaşı almaması, açık öğretim hariç öğrenci olmaması, SGK kayıtlarına göre çalışmıyor olması gerekiyor.

Programlarda istihdamında güçlük çekilen engelliler, eski hükümlüler, kadınlar, 35 yaş ve üstü olan erkekler ile terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan müracaatçılar birinci liste, bunlar dışında kalanlar ise ikinci liste olacak şekilde sıralanarak değerlendirmeye tabi tutulacak.

Birinci listedeki adayların tamamı için işlem yapılmadan ikinci listedeki adaylar değerlendirmeye alınmayacak.

Başvuru başlangıç tarihi aynı olan Toplum Yararına Programlara; Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilecek.

İlgilenen vatandaşların başvurularını Kastamonu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne şahsen veya internet üzerinden 8 Şubat 2019 Cuma günü sonuna kadar yapmaları gerekiyor.

Kastamonu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nden veya 444 75 87 numaralı telefondan daha ayrıntılı bilgi edinilebiliyor.