İsfendiyar’a kadın aday

  • İsfendiyar mahallesi muhtarlığına ilk aday Hülya Çakmakoğlu Kaynak oldu. Kastamonu kadınının, kahramanlıklar, fedakarlıklar, yeterlilik ve yetenekleriyle kendini kanıtladığını ifade eden Hülya Çakmakoğlu Kaynak, İsfendiyar mahallesinde fark yaratmak istediğini söyledi.

Yaklaşan mahalli seçimler öncesinde muhtar adayları da ortaya çıkmaya devam ediyor. Seçimler öncesinde adaylığını açıklayan ilk kadın aday Hülya Çakmakoğlu Kaynak oldu.

İsfendiyar mahallesi için muhtar adaylığını açıklayan Hülya Çakmakoğlu Kaynak, Kastamonu’da kadınların, kahramanlıkları, fedakarlıkları, yeterlilikleri, yetenekleri ve başarılarının zaten kanıtlanmış olduğunu belirterek, muhtarlık görevini en iyi şekilde yerine getireceğine inandığını belirtti.

Kastamonu kadını olarak neler yapabileceğini çok iyi bildiğini ifade eden Hülya Çakmakoğlu Kaynak, açıklamasında şunları söyledi:

“Mart 2019 yerel seçimlerinde İsfendiyar Mahallesi muhtarlığı için muhtar adayı olmaya karar verdim. Doğduğum, halen oturduğum, çoğu sakinini tanıdığım, nerdeyse her bir köşesini ve her türlü sorununu bizzat bildiğim mahallemde bir kadın olarak muhtar olmak ve fark yaratmak istiyorum. Aynı zamanda eğer mahalle sakinlerinin takdiri ile seçilirsem ilimizdeki ilk kadın muhtar olmanın da gururunu yaşayacak ve yaşatacak olmanın heyecanı içindeyim. Şimdiye kadar hizmet gelmeyen konuları bir kadın gözüyle çok daha detaylı olarak inceleyeceğimi ve mahallemize bu hizmetleri getirirken bir kadın elinin hassasiyeti ile dokunacağımı beni tanıyan herkesin onaylayacağına ve destekleyeceğine yürekten inanıyorum. Mahallemiz için tasarladığım o kadar güzel projelerim var ki bunları düşünürken bile büyük heyecan duyuyorum. Sizlerin desteği ile yapacaklarımla Kastamonu hatta tüm Türkiye parmakla gösterilecek bir mahalle haline geleceğimize ve büyük fark yaratacağımıza tüm kalbimle inanıyorum. Çünkü kendime güveniyorum, mahalleme güveniyorum. Ve mahalle sakinlerinin beni oylarıyla destekleyeceklerine inanıyorum.”