“İşimiz kolay değil”

Kastamonuspor 1966 Teknik Direktörü Ziya Doğan, “Bir maç kazandık diye her şey bitmedi. Asla rehavete yer yok. Buna izin vermiyoruz, ayaklarımız yere basıyor. Futbola doymuş oyuncuları, burada tekrardan iştahlandırmak kolay bir iş değil. Kısa sürede, idmansız olan futbolcuları üst düzeye getirmeyi başardık. İşimiz çok kolay değil, üsttümüzdeki takım sayısı çok. Biz kazanırken rakiplerimizin de mağlup olması lazım. Son ana kadar Play-Off şansımızı zorlayacağız” diye konuştu.

Kastamonuspor 1966 Teknik Direktörü Ziya Doğan, haftalık basın toplantısında Hatayspor galibiyetini ve pazar günü karşılaşacakları Eyüpspor maçını değerlendirdi.

Ligin ikinci yarısına tam anlamıyla hazır başlayamadıklarını söyleyen Ziya Doğan, buna rağmen Hatayspor ile oynadıkları ikinci devrenin ikinci maçında; mücadele gücü yüksek, 3 puan isteyen ve rakibi karşısında iyi bir takım oyunu sergileyen ekip görüntüsü verdiklerini kaydetti.

Geride bıraktıkları iki maçta hem Sarıyer’in hem de Hatayspor’un maça çok daha yükek motivasyonla çıkıp mücadele etmelerinin dikkatini çektiğini söyleyen Ziya Doğan, “Süper Lig ve 1.Lig tecrübesi olan isimlerden kurulu bir kadroya sahip olmamız nedeniyle her ekip sahadan galip ayrılmak için üst düzey performans ortaya koyuyor” dedi.

İç sahada oynayacakları maçlar başta olmak üzere çıkacakları karşılaşmaların telafisinin olmadığını belirten Kastamonuspor 1966 teknik direktörü Ziya Doğan, “Kısa bir süre içerisinde takımımızın yüzde 60’ını yeniledik ve ligde iki önemli mücadeleye çıktık. Bize zaman lazım ama bir taraftanda iyi sonuçlar almamız lazım. İki maçımıza baktığımızda toplam 6 puan alabilirdik ama Sarıyer’de 1 puanla yetindik. Son oynadığımız mücadelede de ligin güçlü ekiplerinden Hatayspor’la karşılaştık. Maçtan önce mücadelenin zor geçeceğini biliyorduk. Sahanın buz olması işimizi zorlaştırdı. Ama oyuncularım iyi mücadele etti. Takımımızın Hatayspor karşısındaki mücadelesi, isteği arzusu ve takım oyununu sahaya yansıtması güzeldi. Bu istek, arzu ve futbolu bundan sonraki maçlarada yansıtmak istiyoruz. Özellikle iç sahada oynadığımız maçların artık telafisi yok.” dedi.

İkinci devrede oynadıkları ilk iki maçta sahaya üst düzeye motivasyonla çıkan rakiplere karşı başarı olduklarını ve defansıyla, orta sahasıyla, forvetiyle aynı zamanda da yedek kulübesiyle tam bir takım havası verdiklerini belirten Doğan, “Rakiplerimiz bizle oynayacakları karşılaşmalara daha motive çıkıyor. Süper Lig’de, 1.Lig’de forma giymiş kaliteli isimlerden oluşan bu kadroya karşı her rakip sahaya üst düzey motivasyonla çıkıyor ve üst düzey mücadele sergiliyor. Kim inat yaparsa, ısrarcı olur ve takım oyununa uyarsa avantaj elde ediyor. İki maçımızda da biz bunu başardık. Defansıyla, orta sahasıyla, forvetiyle ve yedek kulübesiyle tam bir takım havası veriyoruz” diye konuştu.

Rehavete izin vermeyeceğini de vurgulayan Ziya Doğan, “Bu hafta İstanbul deplasmanında Eyüpspor’la karşılaşacağız. Eyüpspor ilk beş içinde yer alıyor. Her maça galibiyet parolasıyla çıkmaya çalışıyoruz. Ancak futbolun içinde her şey var. Maç oynanmadan kazanılmıyor. Bir maç kazandık diye her şey bitmedi. Daha ciddi çalışıyoruz ve asla rehavete yer yok. Futbolda dün yok, bugün var. Bizde bugüne bakmalıyız. Ayaklarımızın yer basması lazım, daha ciddi çalışmamız lazım. Biz bu rehaveti yaşatmıyoruz, ayaklarımız yere basıyor. İdmanlarımıza aynı ciddiyetle devam ediyoruz. İyi çalışıyoruz ve başarıyı hak ediyoruz” dedi.

KSK 1966 yönetiminin başarı için her gün çalışma şartlarına yönelik bir yenilemeye gittiğinin altını çizen Doğan, “Çalışma şartlarımız her geçen gün iyileşiyor. Sağolsun Belediye Başkanımız Tahsin Babaş, Kulüp Başkanımız Metahan Babaş ve yönetim kurulu daha iyi şartlarda çalışabilmemiz için her hafta kulüp içindeki eksiklikleri gideriyorlar, yeniliyorlar. Bu Kastamonuspor 1966’nın geleceği içinde çok önemli. Çalışma şartlarımız iyileştikçe takımımızda daha iyi olacak. Biz burada geleceğinde planlamasını yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

Solbek arayışlarının sürdüğünü de belirten Ziya Doğan, “Takımda her mevkiinin alternatifi var. Solbek mevkiinde Batuhan İşçiler’den memnunum ancak o mevkide bir alternatif olmalı. Solbek alternatifimiz yok. Transfer döneminin bitmesine az bir dönem kaldı. Bir transfer gerçekleştirebiliriz. İlkelerimize uyan bir isimle anlaşabiliriz. Arayışlarımız sürüyor. Birkaç gün içinde bu transferinde noktalanacağını düşünüyorum. Eğer transfer yapamazsak takım içinde solbek için bir alternatif yaratacağız” diye konuştu.

Devrearasında transfer ettikleri tecrübeli oyuncuların camiayı sevip, sahiplendiklerinin altını çizen Doğan, “Transfer ettiğimiz oyuncuların bir takımı buraya gelirken idmansızdı. Ama çalışarak bu eksiği kapamaya başladık. Profesyonel takım ruhunu oluşturmak içinse gayret ve zaman gerekiyor. Buna teknik heyet katkı verir, camia katkı verir şehir katkı verir. Eğer takımı başıboş bırakırsanız, ortaya takım oyunu çıkaramazsınız. Futbola doymuş oyuncuları, burada tekrardan iştahlandırmak kolay bir iş değil. Ama futbolcular tecrübeli ve bu camianın isteklerini biliyorlar. Şu an profesyonel anlayış oturdu diyebiliriz. Kalitesi yüksek bir takım olduk. Kısa bir sürede, idmansız olan futbolcuları üst düzey hale getirmeye başardık. Tecrübeli oyuncular camiayı sevdi ve benim isteklerimi anladılar. Buradaki yönetimin ve halkın samimiyetini gördüler.İyi bir arkadaşlık oluşturduk. Takım içi arkadaşlık üst düzeyde. Böyle bir yapının başarılı olması beklenir. Takımdan memnunum. Hak ettiğimiz yerlere gelmek istiyoruz.” dedi.

Son ana kadar play off şansını da zorlayacaklarını söyleyen Ziya Doğan, “İşimiz çok kolay değil, üsttümüzdeki takım sayısı çok. Tabi ki önümüzdeki maçları kazanmak istiyoruz ama rakiplerimizinde mağlup olması lazım. Son ana kadar Play-Off şansımızı zorlamak istiyoruz. Tabi ki ne olacağını zaman gösterecek. Bunun için çok iyi bir çıkış yakalamak istiyoruz. İnancımız tam. Bütün oyuncularımın aklında Play-Off var ama bu hedefimize ulaşamazsak, seneye oturmuş bir kadro yapısını kurmuş olacağız.” dedi.

Kalan maçlarda taraftarlardan rakiplere tam anlamıyla deplasmanı yaşatmalarını beklediğini de söyleyen Doğan, “Hatayspor maçında alınan 3 puanda taraftarımızın rolüde büyüktü. Dahada büyük desteğe ihtiyacımız var. İçerideki maçların telafisi olmadığı için taraftarımızın bundan sonraki maçlarda daha da coşkulu olacağına ve gelen ekiplere tam anlamıyla deplasman havası yaşatacağına inanıyorum. Taraftarı da takım ateşler. Takımımızda bundan sonra bu büyük taraftarı ateşlemeye devam edecek” şeklinde konuştu.