İstanbul’da vahşet

  • İstanbul Beşiktaş’ta bir apartmanın 20 yıllık görevlisi olan Nefise Dolapçı, komşuların talebi üzerine gürültü yaptığı gerekçesiyle fitness eğitmeni olduğu belirtilen İbrahim Y’nin kapısını çaldı ve uyarmak istedi. Ancak iddialara göre  İbrahim Y., kendisine uyarıda bulunan Nefise Dolapçı’nın boğazını keserek öldürdü. 
  • Azdavay Saray Köyü nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenilen Nefise Dolapçı’nın vahşi bir cinayete kurban gitmesi şok etkisi yarattı. Dolapçı’nın cenazesi dün memleketi Azdavay’a getirildi ve gözyaşları içerisinde toprağa verildi. 
20 yıldır aynı apartmanda görevli olan Nefise Dolapçı, evli ve iki kız annesiydi.

İstanbul Beşiktaş Nispetiye’de apartman görevlisi kadın, gürültü yaptığı iddiasıyla uyarmaya gittiği fitness hocası adam tarafından bıçakla boğazı kesilerek öldürüldü. Hayatını kaybeden Nefise Dolapçı’nın Azdavay Saray Köyü nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.

Olay, önceki gün saat 12.00 sıralarında Beşiktaş Nispetiye Mahallesi Gözde Sokak üzerindeki bir binada meydana geldi. İddiaya göre, sokaktaki bir apartmanın görevlisi olan Nefise Dolapçı’yı (48) üst kattaki komşuları arayarak giriş kattaki kişinin çok gürültü yaptığını ve sessiz olması için uyarmasını istedi. Bunun üzerine bir üst kata çıkan Dolapçı, fitness hocası olduğu belirtilen ve 2 ay önce taşınan İbrahim Y’nin kapısını çaldı. İçeride nişanlısı ile kavga ettiği iddia edilen adam, sinirle kapıyı açtı. Bunun üzerine kadın, adamı sessiz olması için uyardı. Ancak adam bıçakla kadının boğazını kesti. Olay sonrası talihsiz kadın olay yerinde can verirken, katil zanlısı adam ise kaçtı.
Katil zanlısı İbrahim Y.

Bina sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine polis ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen polis ekipleri, apartmana güvenlik şeridi çekerek içeride incelemelerde bulundu. Vatandaşların da ifadelerini almasının ardından olay yeri inceleme ekipleri ve Cumhuriyet savcısının incelemeleri sonrasında kadının cenazesi, cenaze aracıyla Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Olay sonrası ölen kadının yakınları da apartmana geldi.

 Olayı duyan bir vatandaş, “Adam nişanlısı ile kavga etmiş. Komşular duyunca şikayet ediyor ve Nefise’yi çağırıyor. Bıçakla boğazını kesip öldürmüşler. Gürültü çıkarmışlar, Nefise 20 senelik komşumuzdu” dedi.
Cinayet zanlısı Ibrahim Y. olaydan bir gün sonra polis tarafından yakalandı.
TOPRAĞA VERİLDİ
Evli ve 2 çocuk annesi olduğu öğrenilen Dolapçı’nın (48) cenazesi, ailesi tarafından İstanbul Adli Tıp Kurumundan alınarak Azdavay ilçesine getirildi. İlçeye bağlı Saray köyündeki cenaze törenine, Dolapçı’nın ailesi ve yakınları, Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek ile vatandaşlar katıldı. Kılınan namazın ardından Dolapçı’nın cenazesi, köy kabristanlığında toprağa verildi.