İstifacı Yulu’ya Çıvgın’dan cevap

MHP’den istifa edip bağımsız kalan İl Genel Meclisi Ağlı üyesi Sait Yulu’nun açıklamasına ilk cevap MHP İGM Grup Başkanı Mehmet Çıvgın’dan geldi. Yulu’nun bugüne kadar dört parti değiştirdiğine işaret eden Çıvgın, “Herkes ülkücülüğü kaldıramaz” dedi.

MHP’den istifa eden İl Genel Meclisi’nin Ağlı üyesi Mehmet Sait Yulu, aynı zamanda Orman Koruma ve Erozyonu Önleme Komisyonu’ndan da istifa ettiğini dün Meclis’e sundu. Bunun üzerine MHP grubundan yeni bir üyenin seçilmesi için oylama yapıldı.
MHP Grup Başkanı Mehmet Çıvgın, Yulu’dan boşalan komisyon üyeliğine Şenpazar üyeleri Arif Kılıç’ı önerdi.
Mehmet Çıvgın, konuşmasında Yulu’nun istifasıyla ilgili olarak ise, “İstifa eden bu arkadaşımız dört parti değiştirmiştir. AK Parti İlçe Teşkilatı kurucu üyeliği, Refah Partisi ve HAS Parti üyeliği olmuştur. Dördüncü parti olarak MHP’yi seçmiştir. Partimizden de İl Genel Meclisi üyesi olmuştur. Bundan sonraki siyasi hayatında MHP grubu olarak başarılar diliyoruz. Tabii ki ülkücülük bir mefkuredir. Bunu herkes kaldıramayabilir” açıklamasında bulundu.
MHP grubunun önerdiği Arif Kılıç, Meclis üyelerinin oy birliği ile aldığı kararla Orman Koruma ve Erozyonu Önleme Komisyonu’na seçildi.