“İstihdam artışı 4 binin üstünde”

0
13

TOBB’un 73. Genel Kurul toplantısına katılan KATSO Başkanı Arslan, “Ocak ayından günümüze kadar Kastamonu’daki istihdam artışı 4 binin üstünde oldu” açıklamasında bulundu.

Genel Kurul toplantısında İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan’la görüştüklerini kaydeden KATSO Başkanı Arslan, “İSO heyetini ilimize davet ettik” dedi.

TOBB’un 73’üncü Olağan Genel Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım başta olmak üzere çeşitli kesimlerden temsilcilerin katılımı ile Ankara’da TOBB Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Mali kongre niteliği taşıyan TOBB’un 73. Genel Kurul toplantısında ilimizi Kastamonu, Taşköprü, İnebolu, Tosya ticaret ve sanayi odaları ile Kastamonu Ticaret Borsası delegeleri temsil etti.

Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) heyeti Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Arslan, Meclis Başkanı Mehmet Pattaban, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Can Gürol, Meclis Başkan Yardımcısı Mehdi Yenikomşuoğlu, Meclis Üyesi İhsan Tığlıoğlu ve Genel Sekreter Mustafa Elmas’tan oluştu.

Ocak ayından bu yana ilimizde 4 binin üzerinde yeni istihdam”

KATSO Başkanı Arslan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Genel Kurul’da yaptığı konuşmada 7 Şubat tarihinde yapılan Ekonomik Şura toplantısına atıf yaparak, “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Çağrısı”ndan söz ettiğini ifade etti. O tarihten bugüne ülke çapında 1 milyonun üstünde yeni istihdam yaratılmasından dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iş dünyasına teşekkür ettiğini dile getiren KATSO Başkanı Arslan, “Ocak ayından günümüze kadar Kastamonu’daki istihdam artışı ise 4 binin üzerinde oldu. İstihdama katkı yaparak seferberliğe katılan tüm üyelerimize KATSO olarak teşekkür ediyoruz” dedi.

İSO heyetini ilimize davet ettik”

Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Arslan, TOBB Genel Kurul toplantısında İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan’la görüştüklerini kaydederek şunları söyledi: “Sayın Bahçıvan’ın ilimize karşı özel bir ilgi ve sevgisi var. İSO Meclis üyesi hemşerilerimiz Ender Yılmaz, Mehmet Umur ve Kemal Akar’ın bu ilgide büyük payları var şüphesiz. İSO heyetini daha önce ilimizde misafir etmiştik, kendilerini bir kez daha davet ettik.”

Krediye ulaşım kolaylaştı ama faizler yüksek”

İş ortamı hakkında da değerlendirmede bulunan KATSO Başkanı Arslan, “Genel kurulumuz birlik ve beraberlik içinde güzel bir havada yapıldı. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve muhalefet partisi yöneticileri yaptıkları konuşmalarda üretiminin önemine işaret ettiler. Kredi Garanti Fonu sayesinde iş dünyasının krediye ulaşımı kolaylaştı ama faizler yüksek hala. Faizlerin düşmesiyle iş dünyasının önünün sağlıklı bir şekilde açılacağını umuyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Pattaban: “Hedef, üretim eksenli büyüme”

TOBB 73. Genel Kurul toplantısında 4 oda ve 1 borsa olarak ilimizi temsil ettiklerini kaydeden KATSO Meclis Başkanı Mehmet Pattaban, “Genel kurulda öne çıkan motif üretim oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerli otomobilin üretilmesi için çağrı yaptı. Birlik Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu da gerekli destek sağlandığı takdirde iş dünyamızın bu projenin altından kalkabileceği güvencesini verdi” değerlendirmesinde bulundu.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER