İtiraf etti ve tutuklandı

  • İstanbul’da işadamı Sabri Altunbay’ın İstanbul’daki evinin önünde 12 kurşunla öldürülmesi olayı aydınlandı. Ailesi tarafından aranan Safiye Ünlübaş, cinayet itirafında bulundu. Kocasının eski patronu Altunbay’ı öldürmüş olabileceğini söyledi. İtiraf sonrasında koca Arif Ünlübaş Cide İlyasbey’de Jandarma ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. İstanbul’daki sorgusunda cinayeti itiraf eden Ünlübaş, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Safiye Ünlübaş, “Kocam kumar oynayan biriydi. Eve patronu Sabri Altunbey’i getiriyordu. Bir gün yine patronunu getirdi. Sabri bey bana ‘bundan sonra kocanın maaşını sana vereceğim’ dedi. Kocam da onayladı. Buna bir anlam veremedim. Sonraki günler Sabri Bey eve gelip gitmeye başladı. Bir keresinde bana tecavüz etti. Kocama söyleyemedim. Sabri beyle ilişkim oldu. Bunu daha sonra kocam duydu. Bana ‘onu öldüreceğim, seni de boşayacağım’ dedi. Daha sonra Sabri Bey’in öldürüldüğünü duydum. Kocam ortadan kayboldu.” diye konuştu.

Eşinin hayatından endişe ettiğini söyleyen Safiye Ünlübaş, “Kayınbiraderimle görüştüm ve kocamı bulmak için birlikte Çorlu’ya gittim” dedi.

Cinayet itirafının ardından Safiye Ünlübaş ve kayınbiraderi Recep Ünlübaş, stüdyoya gelen polis tarafından sorgulanmak üzere gözaltına alındı. İstanbul’da öldürülen Sabri Altunbay’ın kendisine tecavüz ettikten sonra ilişki yaşadıklarını söyleyen Safiye Ünlübaş, katilin kocası olduğunu söyledi.

İfadeler doğrultusunda öldürülen Sabri Altunbey’in Safiye Ünlübaş ile ilişkisi olduğu tespit edildi. Safiye Ünlübaş’ın kocası Arif Ünlübaş’ı Cide İlyasbey Köyü’nde yakalayan Jandarma, İstanbul Emniyeti’nden gelen ekiplere şüpheliyi teslim etti. Altunbey’i öldürdüğünü itiraf eden Arif Ünlübaş, tutuklanarak cezaevine gönderildi. (Akşam)