İTTİFAK BOMBASI

Kastamonu siyaset sahnesinde dün dengeleri değiştirecek sürpriz bir gelişme yaşandı. İYİ Parti, Kastamonu Belediye Başkan adaylığını TBMM’deki grup toplantısı sırasında açıkladığı Levent Dikmen’i adaylıktan çekti.

Bu kararın CHP ile İYİ Parti arasında sürdürülmekte olan ittifak çalışmaları sırasında ortaya çıkan yeni gelişme üzerine alındığı, genel merkezlerin Kastamonu’da seçime tek adayla gitme konusunu yeniden ön plana aldıkları öğrenildi.

İki parti arasında görüşmelersürerken, seçime CHP adayı Mustafa Öztürk’le mi, yeni bir isimle mi gidileceği, yoksa yeniden ayrı adaylara mı yönelineceği sorusunun ise CHP Parti Meclisi’nin pazar günü yapacağı toplantıda cevap bulacağı, edinilen bilgiler arasında.

“Truva atları harekete geçti

İYİ Parti’nin Kastamonu Belediye Başkan Adayı gösterip dün de adaylıktan geri çektiği Karabüklü Orman Mühendisi Levent Dikmen, gelişmeyi Karabük Gündem haber sitesine değerlendiriken tepkisini dile getirdi.

Dikmen, gelişmeyle ilgili şunları söyledi:

“ Biz basın toplantısı yapacaktık, ancak Genel merkezimizden benim adaylıktan alındığım bilgisi geldi. Birileri bizim bağımsız bozkurt işaretimizden korkmuş anlaşılan… Ancak ülkemizde siyaset bu, bu kadar… Biz yine dik durmaya, doğru bildiğimizi doğruca söylemeye devam edeceğiz.. İddia ediyorum; İYİ Parti iyi giderken Truva atları harekete geçti. Ben bu mücadelede sonuna kadar Meral Akşaner Hanımefendinin, Sayın Genel Başkanımızın yanında saf tutacağım, mücadeleye devam edeceğim. Yükseliş trendi yakalanmışken yapılanlar hoş değil. Yine ifade edeyim; bu olaydan sayın Genel Başkan’ın haberi bile yoktu, ancak harekete geçtiler. Kim bunlar? İsim vermem gerekirse Koray Aydın Bey, Mehmet Aslan Bey, Müsavet Dervişoğlu Bey gibi isimleri verebilirim size. İyi giden, iyiyi görmek üzere olan milletimize bu oyunlar yapılmamalı.”

Dikmen; Karabük Günhrdem’in, “Kendisinin bir engeli olup olunmadığı” yolundaki sorusunu ise “Benim Anayasal hiçbir engelim yok, şimdi uyduruk birşeyler denecektir ama ben tüm belgelerimi zaten başta sunmuştum” diye cevapladı.