“İttifak yok”

  • MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, ittifak söylemleriyle ilgili olarak son noktayı koydu. Kastamonu’nun da içerisinde olduğu 49 il ve ilçelerinde belediye başkan adayları, belediye meclis ve il genel meclis adaylarıyla yarış içerisinde olduklarını ifade eden Yüksel Aydın, “Bunu anlamayanlar iyi anlasın. AK Parti Milletvekili Hakkı Köylü, bir açıklamada bulunmuş. Muğlak ifadeler kullanmış. İttifak kapısı yerelde kapalı değildir demiş. Vatandaşlarda kafa karışıklığı oluşuyor. Bu adaylara da saygısızlık yaratıyor. Bu tür açıklamaların düzeltilmesine ihtiyaç var. Kastamonu’da ittifak yok. Bunu üstüne basarak söylüyoruz. Bu konunun AK Parti tarafından da düzeltileceğini ümit ediyorum” dedi.

MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, dün düzenlediği basın toplantısıyla Kastamonu yerelinde ittifak ihtimalinin bitmediği şeklindeki söylemlere son noktayı koydu. Kastamonu’da ittifakın olmadığını ve adaylarıyla birlikte yarış içerisinde olduklarını ifade eden Yüksel Aydın, her yaptıkları eleştirilerin Cumhur ittifakına bağlanmasına da tepki gösterdi.

Türk milletinin geleceği adına kurgulanmış bir siyasi hareket olduklarını ifade eden ve 50. Yıllarını kutlayacaklarını söyleyen İl Başkanı Yüksel Aydın, toplantıda şunları ifade etti:

“SİYASETİMİZİN ANA FİKRİ FEDAKARLIKLAR ÜZERİNE İNŞA EDİLMİŞTİR”

“Biz Türk milletinin geleceği adına kurgulanmış bir siyasi hareketiz. Geçmişte Türk milleti adına yaptıklarımızı referans alarak 50. Yılımızı kutlayacağız. Bizim siyasetimizin ana fikri fedakarlıklar üzerine inşa edilmiştir. Milletimizin ve devletimizin ne zaman başı sıkışsa Milliyetçi Ülkücü Hareket en ön safta yer almıştır. Bizi sadece bir siyasi parti olarak görmemek lazım. 15 Temmuz’dan sonra Türkiye’de siyasetin seyri değişmiştir. Burada da öncü rolü Milliyetçi Hareket Partisi’nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli’dir. Burada da fedekârlık bize düşmüştür. Bundan da hiçbir zaman yüksünmemiştir. Öncelik millet ve devlet, ardından da parti şiarından vazgeçmedik vazgeçmeyeceğiz.”

“KASTAMONU’DA İTTİFAK YOK”

“Milliyetçi Ülkücü Hareket’te lider ne derse o olur. Bizler genel başkan ve genel merkezimizin ortaya koyduğu bütün politikaları harfiyen uygulayarak siyaset yapıyoruz. 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde hukuki olarak Cumhur İttifakı oluşmuştur. Dolayısıyla Cumhur İttifakı ruhu dediğimiz hadise 24 Haziran öncesinde planlanmış ve oluşmuştur. O gün bugündür ki Milliyetçi Ülkücü Hareket liderinin ortaya koyduğu tavrı eksiksiz uyguluyoruz. 31 Mart Yerel Seçimleri içinde ise hukuki altyapısı olmayan ama Cumhur İttifakı’nın ruhuna uygun bazı yerlerde bazı büyükşehirlerde yerel anlamda ittifak yapılmıştır. 30 büyükşehir ve ilçelerinde ittifak yapılmıştır. Bunun altını çizerek söylüyorum. Bu konuyu bir daha gündeme taşımak da istemiyoruz. 39 büyükşehirde MHP ile AK Parti ittifak yapıyor. Geri kalan 51 il de yarışıyoruz. Bu 51 il içerisinde ise genel başkanımızın memleketi Osmaniye’de AK Parti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketi Rize’de ise MHP aday çıkarmayarak karşılıklı jestlerde bulunmuştur. Dolayısıyla Kastamonu’nun da içerisinde olduğu 49 ilde, adaylarımızla, ilçe adaylarımızla, belediye meclis ve il genel meclis adaylarımızla yarış içerisindeyiz. Bunu anlamayanlar iyi anlasın. AK Parti Milletvekili Hakkı Köylü, bir açıklamada bulunmuş. Muğlak ifadeler kullanmış. İttifak kapısı yerelde kapalı değildir demiş. Bunun üzerine AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü ile konuyu görüştüm ve bu açıklamanın maksadını sordum. Daha önce biz birkaç ilçede böyle bir ittifak olabilir mi diye Doğan Ünlü ile istişarelerde bulunmuştuk. Birkaç ilçe ile alakalı teklif sunduk, onlar da teklifini sundu. Doğan Ünlü de Milletvekili Hakkı Köylü’nün bu konuyu ifade etmeye çalıştığını arz etti. Vatandaşlarda kafa karışıklığı oluşuyor. Bu adaylara da saygısızlık yaratıyor. Bu tür açıklamaların düzeltilmesine ihtiyaç var. Kastamonu’da ittifak yok. Bunu üstüne basarak söylüyoruz. Bu konunun AK Parti tarafından da düzeltileceğini ümit ediyorum.”

“YA BEKA YA BELA”

“Biz beka meselesine bakış açımız üzerinden bu ittifakları oluşturuyoruz.Türkiye sıkıntılı bir süreç yaşıyor. Genel başkanımızın ifadesiyle milletimiz ya bekayı tercih edecek yada belayı. Bunun arası yok. Bizim de sloganlarımız belirlendi. Bunlar, “Beka için Milli karar, Cumhur için İstikrar”, “Sağduyunun birlikteliği Cumhur ittifakı”, “Türkiye ehline emanet”.

“ELEŞTİRİLERİMİZİN NERESİ CUMHUR İTTİFAKINA AYKIRI”

“Çok cüzi bir oyla, kendi eksiklerimizden kaynaklanan hatalarla belediyeyi kaybetmiştik. Şimdi geri alacağız. Belediye’nin de iyi yönetilmediğini söylüyoruz. Rakiplerimizi elbette eleştireceğiz. Eleştirmek zorundayız. Kol kola girip siyaset yapamayız. Varsa bizim eksiklerimiz onlar da bizi eleştirecekler. Kastamonu için doğru yapılmayan işleri söyleyeceğiz. İki üç eleştiri sonrasında hemen Cumhur ittifakının ruhuna aykırı diyorlar. Güzel kardeşim, eleştirinin neresi Cumhur ittifakına aykırı. Biz yarışıyoruz. AK Parti’nin kurumsal kimliğine, genel politikalarına hiçbir cümlem olmamıştır benim. Özellikle gayret gösteriyoruz. Ama eleştirilerimizi Cumhur ittifakı kılıfına büründürmenin alemi yok. Ne diyelim çok güzel mi yaptın Tahsin bey mi diyelim? Bu tarihi şehri çok güzel mi yönettin diyelim? 35 katlı AVM’yi yapıp ta kalenin önünü kapatan Tahsin beye güzel mi yaptın diyelim? Kuzeykent’i çok iyi yaptın mı diyelim? Tosya yolundaki devası binaları iyi yaptın mı diyelim? Bunların Cumhur ittifakı ile alakası yok. Eleştirilerimizin dozajını arttırarak daha da ileriye götüreceğiz. Kimse kusura bakmasın. MHP’nin hiçbir mensubu bilgiye belgeye dayanmayan hiçbir ifadeyi kullanmaz. Eleştirilerimizde seviyeyi düşürmeyiz. İftiraya dayalı bizim eleştirimiz olmaz.”

“ADALET PEŞİNDEYİZ”

“Azdavay’daki belediye başkanı arkadaşımız evine 19 kişi yazdırmış. Arkadaşlarımız itirazlarını yaptılar 320 kişi düşürüldü. Biz eleştirilerimizi laf olsun torba dolsun diye yapmayız. Yani bu 320 kişi oy kullanamayacak. 320 kişiye toplamda 320 bin lira ceza verilecek. Bu parayı kim ödeyecek şimdi? Osman beye soruyorum, bu kadar kişiyi yazdınız, şimdi kim ödeyecek bu paraları? Adaleti hep birlikte tesis edeceğiz. Devrekani Belediye Başkanımızın kayınvalidesi hasta ve evinde kalıyor. Oranın ilçe başkanı şikayet ediyor. Gece 2’de evine polis gidiyor. Bir tarafta evine 19 kişi yazdırıyor, diğer tarafta başkanımızın evinde kayınvalidesi kalıyor onu şikayet ediyorlar. Bana agresif diyorlar. Ama ben agresif değilim, sadece haksızlığa tahammül edemiyorum.”

“BOZKURT İŞARETİ YAPACAKSAN DÜZGÜN YAP”

“Diğer siyasi partiler de adaylarını açıkladı. Adaylardan birisi neredeyse parmaklarını kırıyordu. Rock işareti yapıyor. Az kalsın kürsüden düşüyordu. Yapacaksan Bozkurt işaretini düzgün yapacaksın.”

“DEVLETİN MEMURU MEMUR GİBİ DAVRANACAK”

“Ziyaretlerimiz devam ediyor. İŞ-KUR’a gittik. Hanımefendi sağolsun bizi güzel karşıladı. Eleştiriye açık birisi. Hoş bir sohbet oldu. Biz eleştirilerimizi yaparken hataların düzeltilmesini istiyoruz. Ama öbür arkadaşa rezervimiz devam ediyor. Etmeye de devam edecek. Kim olduğunu iyi biliyor herkes. Bu arkadaşla ilgili çıkışımızdan dolayı inanılmaz olumlu tepkiler aldık. Halen daha almaya devam ediyoruz. Demek ki vatandaşımız bu konularda hassas. Devletin memuru devletin memuru gibi davranacak. Bu konuda hassasız.”