“İyi başlamak istiyoruz”

Hentboldaki temsilcimiz Kastamonu Belediyespor’un antrenörü Hakan Günal, cumartesi günü Macar ekibi DVSC Schaeffler (Debrecen) ile Atatürk Spor Salonu’nda oynanacak olan Avrupa Hentbol Federasyonu Kupası A Grubu ilk maçı öncesinde değerlendirmelerde bulundu. İlk maçların zor olduğuna dikkat çeken Günal, hiçbir maçın kolay olmayacağını belirtti ve seyircinin desteğiyle maçtan galibiyetle ayrılarak iyi bir başlangıç yapmak istediklerini söyledi.

Hakan Günal, “Grubumuzdaki hiçbir takım kolay bir takım değil. Debrecen Macar Milli takımına 4, toplamda da dünya şampiyonasına 6 oyuncu gönderen bir takım. Aynı şekilde Thüringer de öyle, Almak Milli takımına 4, toplamda dünya şampiyonasına 6 oyuncu gönderdi. Most, bu sezon 6 şampiyonlar Ligi maçı tecrübesi edinmiş durumda. Hiçbir rakip, hiçbir grup kolay değil. Ama biz takımımızın ve oyuncularımızın potansiyelini biliyoruz. 2 sene önce camia olarak bütünleşerek başardığımız büyük olayı –Avrupa’da yarı finale kalma- yeniden başarmak istiyoruz” dedi.

Debrecen maçının önemine de değinen Günal, “İlk maçlar her zaman motivasyon ve gelecekteki maçların seyri açısından önem arz eder. Kendi evimizde oynayacağımız bu maçı kazanarak gruba moralli başlamak istiyoruz. Umarım o muhteşem seyircimizin desteğiyle beraber ilk maçımızı kazasız atlatarak gruplara iyi bir başlangıç yapmış oluruz” ifadelerini kullandı.