“İyi bir takımsak 3 puanı almalıyız”

Kastamonuspor 1966 Teknik Direktörü Kemal Kılıç, ilk devrenin son maçında konuk edecekleri Keçiörengücü’nün çok güçlü bir ekip olduğunu bildiklerini, ancak ileriye daha sağlıklı bakabilmeleri için mutlaka üç puan almaları gerektiğini söyledi.

Çok zor bir maça çıkacaklarını söyleyen Kemal Kılıç, “Rakibimiz profesyonel liglerin en çok gol atan takımı konumunda. Çok tehlikeli olduklarını biliyoruz. Özellikle ön bölgede oynayan oyuncuları çok tehlikeli. Bizim de savunmada sıkıntılarımız var. İstatistiklere bakarsak işimiz kolay değil. Ama bir yerden de başlamamız gerekiyor. Bizim de iyi oyuncularımız var. Gerekeni yapacaklardır. Tüm enerjilerini bu maç için ortaya koyup maçı kazanacaklar. Aradaki puan farkını azaltmak istiyoruz. En tehlikeli takımla oynayacağımızı biliyoruz” diye konuştu.

“İyi bir takımsak final maçlarından galip gelmemiz lazım” diyen Kemal Kılıç, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Oyuncularımızın bir final mücadelesinde nasıl oynayacakları da merak konusu. Eğer biz iyi bir takımsak ve iyi final maçı oynuyorsak bunu Pazar günü görmeliyiz. Üst sıradaki takımları ilk devre yenememişiz. Bir yerden başlayarak üst sıradaki takımları mağlup etmeliyiz. Bu maç bizim için hem arayı kapatmak için hem de ilk kez yukarıdaki bir takımı yenebileceğimizi göstermemiz için iyi bir sınav.”