İYİ Parti ile ortak aday

Cumhuriyet Halk Partisi, Devrekani’de Millet İttifakı ortağı İYİ Parti’yi destekleme kararı aldı. Bu çerçevede CHP’den daha önce aday olarak açıklanan İlhan Tuncer’in adaylığı geri çekildi. İYİ Parti’nin belediye başkan adayı Ayhan Kırık, CHP’nin de desteği ile Devrekani’deki seçimlere katılacak.

Ayhan Kırık, yaptığı yazılı açıklamada, “Partisi tarafından adaylığı iki ay önceden ilan edilmesine rağmen fedakarlık gösterme, feraset ve nezaketinde bulunan İlhan Tuncer kardeşime, beraber çalışma ve seçim süreci yürütme konusunda samimi çaba ve gayret gösteren CHP Devrekani İlçe Başkanı Turan Aygün’e, CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin’e ve CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı’ya sonsuz teşekkür ederim” dedi.

Ayhan Kırık, “İttifak oluşumu sürecinde şahsıma gösterilen teveccüh ve güven beni ziyadesi ile mutlu etmiştir. Sırtımızdaki yük artık iki katına çıkmıştır. İki ayrı partinin adayı olarak her iki ayrı parti seçmeninin de beklentilerine cevap vermek için en fazla çaba ve gayreti göstereceğimin bilinmesini isterim” diye konuştu.

AYHAN KIRIK KİMDİR?

1963 yılında Devrekani’de doğmuştur. İlk, orta ve lise tahsilini Kastamonu’da tamamladıktan sonra Türk Silahlı Kuvvetleri’nin çeşitli kademelerinde subay olarak görev yapmıştır. 2004 yılında Yarbay rütbesi ile emekli olduktan sonra İstanbul’da Kastamonu ve Kastamonululara hizmet için çeşitli sivil toplum örgütlerinde aktif olarak görev yapmıştır. KAS-DER Genel Sekreteri olarak özellikle Feshane Kastamonu Günleri etkinliğini organize eden ekibin koordinatörü olarak etkinliğin kurumsal bir kimlik kazanmasını sağlamıştır. Aynı dönemde Kastamonu TV ve Kastamonuspor yönetimlerinde de yer alarak İstanbul’dan katkı sağlamıştır. Ayrıca Şişli Sosyal Hizmet Derneği, Devrekanililer Dayanışma Derneği, Abdurrahmanpaşa Lisesi Mezunları Derneği gibi sivil toplum örgütlerinde aktif olarak görev yapmıştır. Mürüvvet Kırık ile evli olan Ayhan Kırık 3 çocuk sahibidir.