İYİ Parti’de Ahmet Sertlek dönemi

İYİ Parti’de İl Başkanı İlhan Engin’in 24 Haziran seçimleri için milletvekili aday adayı olmasının ardından il başkanlığı görevine yönetim kurulu üyesi Ahmet Sertlek getirildi.

Parti tüzüğü gereği il yönetim kurulunca yapılan gizli oylama neticesinde İYİ Parti il başkanı seçilen Ahmet Sertlek, “İl Başkanlığı görevine şahsımı layık gören yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca, kurucu il başkanımız İlhan Engin’e de partimizin zorlu kuruluş sürecinde gösterdiği büyük emek ve mücadele için teşekkür ediyorum. Kendisinden aldığımız bayrağı, daha ileri taşımak için aynı mücadele ve kararlılığı sergileyeceğiz’’ dedi.

Ahmet Sertlek, değerlendirmesinde şunları ifade etti:

“Partimiz, Türkiye’nin içinde bulunduğu sıkıntılı bir dönemde, Türkiye’yi içinde bulunduğu durumdan kurtarmak gayesi ve iddiasıyla kuruldu. İYİ Parti’yi kurduran ise Türkiye’nin hak ettiği güzel günlere kavuşmasını isteyen aziz milletimizdir. Bizim mücadelemiz milletimizi, ülkemizi ve şehrimizi hak ettiği günlere kavuşturma mücadelesidir. Bu anlayışla Kastamonu’nun her insanını ötekileştirmeden kucaklayacağız, bağrımıza basacağız. Ülkemiz gibi Kastamonu’nun da kutuplaşmadan uzaklaşması gerekiyor.  Bu kutuplaşmanın ortadan kalkmasına katkı sağlayacak bir siyaset izleyeceğiz. Elbette bunu yaparken şehrimizin eksikliklerini, yapılan yanlışları da dile getireceğiz, Kastamonu’nun avukatı olmaya devam edeceğiz. Milletimizin teveccühü ile 24 Haziran’da iktidar olduğumuzda da, aynı anlayışla Kastamonu’nun hizmetkârı olacağız.”

24 Haziran seçimleri hakkında da açıklamalarda bulunan Ahmet Sertlek, “Partimiz, seçim kararı açıklanmadan evvel seçimlere zaten hazırdı.  Erken seçim kararı, iyi yönetilmeyen Türkiye’yi bu sorundan kurtaracak bir çıkış yoludur. Milletimiz çıkış yolunu İYİ Parti ile bulduğunu göstermektedir. Parti programımız ve daha sonra açıklanacak olan seçim beyannamemizdeki hususları, Kastamonu’da her insanımıza anlatıp, İYİ Parti’ye olan teveccühü daha da arttıracağız. Kimse merak etmesin, İYİ Parti  olarak Türkiye’yi hak ettiği iyi günlere taşıyacağız” diye konuştu.