İYİ Parti’den Akşener için imza çağrısı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yüz bin imzayla Cumhurbaşkanı adaylığına hazırlanması, İYİ Parti Kastamonu İl Teşkilatını harekete geçirdi. Yarın başlayacak ve 9 Mayıs’a kadar sürecek olan cumhurbaşkanı adaylarına imza verme süreciyle ilgili imza seferberliği başlatan İYİ Parti İl Başkanlığı, ‘’Haydi Kastamonu! İYİ’lik güneşi doğsun diye bir imza da sen at! ‘’ yazılı görsellerle günlerdir partinin sosyal medya hesaplarından imza çağrısında bulunuyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Sertlek, “Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener, verdiği sözü tutarak yüz bin imza ile cumhurbaşkanı adayı olmak için milli iradeye başvuruyor. Milletimizin desteği yola çıktığımızdan beri arkamızdan hiç eksik olmadı. Bu destek, daha imza verme işlemi başlamadan da kendini gösterdi. Halkımız, günlerdir partimize gelerek veya partimizi arayarak Meral Akşener’in adaylığı için imza vermek istediklerini ve ne yapmaları gerektiğini soruyorlar.’ dedi.

İmza verme süreci ile ilgili bilgiler de veren Sertlek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Benim cumhurbaşkanı adayım Meral Akşener diyen her seçmen, yarından itibaren bağlı bulunduğu ilçe seçim kuruluna kimliği ile başvurarak sayın genel başkanımızın cumhurbaşkanlığı adaylığı için imza verebilir. İlçe seçim kurulları, 9 Mayıs’a kadar cumhurbaşkanlığı adaylığı için imzaları alacak ve hafta sonları da açık olacak. İmza verecek olan vatandaşlarımızın seçim kurulundan alındı belgelerini de alması gerekiyor. Kastamonu merkez ilçe seçim kurulu ve diğer ilçelerimizdeki seçim kurullarında imza verme süreci boyunca vatandaşlarımıza yardımcı olmak için görevli partililerimiz olacak. İmza verecek olan vatandaşlarımız, görevli partililerimizden de ihtiyaç halinde bilgi alabilecekler. Türkiye İYİ olsun diyen her insanımızı Meral Akşener’in adaylığı için imzaya davet ediyoruz. Bu imzalar, Meral Akşener’in cumhurbaşkanlığı adaylığından öte Türkiye’nin huzur dolu geleceğine atılmış olacak. Elbette istediği halde, çeşitli sebeplerden dolayı imza vermekten çekinenler de var. Bu gayet doğal, çünkü ülkemizde maalesef bir korku imparatorluğu kuruldu. İmza vermekten çekinebilecek vatandaşlarımıza sesleniyorum; hiç korkmayın. Her dönemin mutlaka bir sonu vardır. Bu dönemin sonu da, 24 Haziran’dır. Endişelenmeyin; çünkü artık İYİ Parti var. İmza verecek olan her vatandaşımızın imzası bizim namusumuzdur. Onlara sahip çıkmak da boynumuzun borcudur. Gelin, Meral Akşener cumhurbaşkanı adayı olsun diye imza atın, korkular üzerinde iktidarlarını yaşatmak isteyenleri korkutun.

Partimizi kurduğumuz günden bu tarafa gördüğümüz desteği, imza sürecinde de göreceğimize olan inancımız tamdır.’’