İYİ Parti’den yerel seçim değerlendirmesi

İYİ Parti İl Başkanı Özcan Büyükşen, yerel seçimi değerlendirdiği açıklamasında, seçim öncesinde partilerine yönelik bir karalama kampanyası yürütüldüğüne işaret etti ve “Kastamonu genelinde oy kaybına uğrayan İYİ Parti bugüne kadar boğuştuğu sorunları bertaraf edip alt yapı çalışmalarını hızla tamamlayıp, bir sonraki seçime her açıdan hazır şekilde girecektir. Türkiye de olduğu gibi Kastamonu’da da Türk Milleti’nin umudu olmaya devam edecektir. Hemşerilerimizin bundan hiç şüphesi olmasın” dedi.

 

İYİ Parti İl Başkanı Özcan Büyükşen, yerel seçimi değerlendirdiği açıklamasında, “Kastamonu genelinde oy kaybına uğrayan İYİ Parti bugüne kadar boğuştuğu sorunları bertaraf edip alt yapı çalışmalarını hızla tamamlayıp, bir sonraki seçime her açıdan hazır şekilde girecektir. Türkiye de olduğu gibi Kastamonu’da da Türk Milleti’nin umudu olmaya devam edecektir. Hemşerilerimizin bundan hiç şüphesi olmasın” dedi.

Büyükşen’in açıklaması şöyle:

“Değerli Kastamonu’lu hemşehrilerim;

31 Mart 2019 Pazar günü ülkemizde yapılan yerel seçimlerde halkımızın %85’i en büyük demokratik kazanımımız olan oy kullanma hakkını kullandı.

Seçimlerde ortaya çıkan sonuç Millet İttifakı için memnuniyet vericidir.16 Milyonluk bir nüfusu yöneten İstanbul  Belediye başkanlığını  yine ülkemizin başkenti Ankara’yı nüfus yoğunluğu ve stratejik açıdan da büyük öneme sahip,İzmir,Antalya,Adana,Mersin,Aydın,Eskişehir gibi illeri Millet ittifakı kazanmıştır.

Bu başarının deyim yerindeyse anahtarı İYİ Parti olmuştur.2014 yerel seçimlerinde AK Parti de olan iller 2019 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisine geçmiştir.

Bu sonucu öngören Cumhur ittifakı ortakları sağ seçmenin oylarını konsolide edebilmek için partimize karşı bir karalama kampanyası başlatmış ve partimize uygulanan medya karartması ile bunda da bir ölçüde başarılı olmuştur.

25 Eylül 2017 de kurulan İYİ Parti kurumsallaşma aşamasındayken 2 büyük seçim geçirmiştir.

Erken yapılacağını tahmin ettiğimiz Genel seçimler öncesi 81 ilde teşkilatlanmasını yapmak ve seçimlere girebilme hakkı elde etmek için çok hızlı bir yapılanma içine girilmiş ve oluşum tamamlanmıştır.

Ancak; genel seçimlere girmemizi istemeyenler, seçim tarihini beklenenden de erkene çekerek bizi yine zorda bırakmıştır.Genel başkanımızın son anda yaptığı bir atakla Cumhuriyet Halk Partisinden 15 Milletvekili aln,ıp Mecliste bulunan kendi vekillerimizle grup kurarak seçimlere girme hakkı elde edilmiştir.

Seçimlerde İYİ Parti’yi yok sayan ve sanki Cumhuriyet Halk Partisi ile yarışı varmış gibi gösteren bir algı anlayışı ile seçmen konsolidasyonu yapılmış  buna rağmen İYİ Parti 43 Milletvekili ile Meclise girmiş, seçmenini temsil eder duruma gelmiştir.

31 Mart yerel seçimlerine giderken ise algı yönetimi,Cumhur ittifakı ortaklarının işbirliği kararıyla, Millet ittifakı tabanında oluşturulan işbirliği talebini değerlendiren İYİ Parti’ye en galiz sözlerle saldırmak şeklinde yapılmıştır.

Tüm saldırı ve girişimlere,siyasetin en çirkin manüple yöntemlerinin pek çok kesim tarafından İYİ Parti’ye yöneltilmesine rağmen İYİ Parti genel seçimde aldığı oylarla 5. sırada Meclis’e girerken, bugün aldığı oylarla Türkiye’de 3. sıradaki parti konumundadır. Daha kuruluşumuzda belirttiğimiz gibi İYİ Parti iktidar hedefini sürdürmekte, çalışmalarını bu hedef doğrultusunda sürdürmektedir.

Kastamonu özelinde mücadele ettiğimiz sorunlar Türkiye genelindekilerden farklı olmamıştır. Kısıtlı imkanlarla,  başı dik siyaset yapmayı tercih eden İYİ Parti pek çok kirli işbirlikleriyle de mücadele ederek seçim çalışmalarını yürütmüştür.

Kastamonu genelinde oy kaybına uğrayan İYİ Parti bugüne kadar boğuştuğu sorunları bertaraf edip alt yapı çalışmalarını hızla tamamlayıp,bir sonraki seçime her açıdan hazır şekilde girecektir. Türkiye de olduğu gibi Kastamonu’ da da Türk Milleti’ nin umudu olmaya devam edecektir.Hemşehrilerimizin bundan hiç şüphesi olmasın. Son söz olarak, Kastamonu Belediye Başkanlığını kazanan sayın Rahmi Galip Vidinlioğlu’nu İYİ Parti Teşkilatı adına kutlar;tarafsız,şeffaf,dürüst bir Belediye başkanlığı yaparak Kastamonu’ya yüz akıyla hizmet edebilmesine olan inancımızı belirtmek isterim. Tüm Kastamonu’lu hemşehrilerime selam ve saygılarımı sunarım.”