JAKEM Komutanı Altın, öğrencilerimizi konuk etti

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’nün organize ettiği Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi çerçevesinde Nevşehir’e giden Kastamonulu öğrenciler, Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi (JAKEM) Komutanı Albay Ercan Altın’ın konuğu oldular.

İlimizde, Jandarma Merkez Bölük Komutanı olarak altı yıl görev yapan ve Jandarma Genel Komutanlığı’nın değişik birimlerinde çalıştıktan sonra, teşkilatın gözbebeği konumundaki tek at ve köpek eğitim merkezi olan Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi (JAKEM) Komutanlığı’na atan Albay Ercan Altın, Kastamonulu öğrencilere birliğinde eğitim verdikleri at ve köpeklerle tanıştırdı.

Jandarma teşkilatının tamına bu merkezde eğitilen at ve köpeklerin gönderildiğini belirten Albay Altın, son aylarda sık sık televizyonlarda ve gazetelerde eğitim verdikleri at ve köpeklerin haberlerinin yayınlandığını, köpeklerin; bomba, kadavra, uyuşturucu bulma gibi alanlarda branşlaştığını söyledi. Konuklarını eğittikleri ata bindiren ve eğitimli köpeklerle bir de gösteri hazırlatan JAKEM Komutanı Albay Ercan Altın; “Kastamonu’nun benim yaşamımda çok önemli bir yeri var. Adeta ikinci memleketim orası. Kastamonu’daki dostlarımla hala görüşürüz. Zaman  zamanda dostlarımı ziyarete geliyordum. Ancak, son zamanlara işlerim nedeniyle biri süredir gelemedim. Kıymetli dostum Murat Köse kardeşimle birlikte genç öğrenci arkadaşlarımızı burada ağırlamaktan büyük mutluluk duydum. Aynı zamanda hasret gidermişte oldum. Bu vesileyle tüm Kastamonulu hemşerilerime selam ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

JAKEM’i ziyaret etmekten büyük keyif duyan öğrenciler, dört günlük gezilerinin en mutlu anlarını bu birlikte yaşadıklarını belirten öğrenciler, kendilerine gösterilen ilgiden dolayı Albay Altın’a teşekkür ettiler.