JASAT, hırsızları yakaladı üretimi kurtardı

Taşköprü Akdoğan köyünde 70 bin liralık su dinamosu çalındığı için bu yıl sarımsak üretiminden vazgeçme noktasına gelen çiftçinin imdadına JASAT yetişti.

Jandarma JASAT ekipleri, su dinamosunu çalan ve hurdacıya satan 3 şüpheliyi yakaladı. Şüpheliler tutuklanırken, su dinamosu ise sahibine teslim edildi.

 

Taşköprü Akdoğan köyünde çiftçilik yapan (A.E.)’nin tarlasında bulunan ve değeri 70 bin lira olan elektrikli su dinamosu sondaj kulübesinin kapısı kırılarak bir süre önce çalındı.  Çiftçinin olay sonrası bu yıl sarımsak üretiminden vazgeçmek üzereyken faili meçhul kalan olayı inceleyen İl Jandarma Komutanlığı JASAT (Jandarma Dedektifleri) ekipleri olayı aydınlatmak için çalışmalara başladı.

JASAT ekipleri tarafından yapılan titiz çalışmalar sonrası çalınan elektrikli su dinamosunun Kastamonu merkezde faaliyet gösteren bir hurdacıya ucuz fiyata satıldığı belirlendi.

Cumhuriyet Savcılığı’na bilgi verilerek, talimatlar doğrultusunda hırsızlık olayını gerçekleştiren Z.K (33), M.Ş (22) ve M.G (21) isimli şahıslar Jandarma tarafından yakalandılar.

Hurdacıda ele geçirilen elektrikli sulama dinamosu Cumhuriyet Savcısının talimatıyla Jandarma tarafından (A.E)’ye iade edildi.

Yakalanan hırsızlık şüphelileri Z.K (33), M.Ş (22) ve M.G (21)   sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak Kastamonu E Tipi Kapalı Cezaevine konuldular.

Elektrikli su dinamosuna kavuşan çiftçi (A.E) yeni sezon sarımsak üretimi için çalışmalarına kaldığı yerden devam etti.