“Kadına şiddet”e karşı Asenalardan panel

Kastamonu Ülkü Ocakları Asena Birimi,“Kadına Şiddet” konulu bir panel düzenledi.

İlk Türk devletlerinden bugüne Türk geleneklerinde kadının üstlendiği rolün öneminden de bahsedilen panelde kadının uğradığı fiziksel şiddetin yanı sıra ekonomik ve cinsel şiddet konuları da ele alındı.

Türk toplumlarının kadına şiddeti asla kabullenemeyeceğini ifade edildiği panelde her türlü şiddete en sert tepkinin verilmesi gerektiği  vurgulandı. Ayrıca, sosyal devletin bir gereği olarak özel korunması gereken grup arasında bulunan kadının, her türlü şiddetten en etkin şekilde korunması gerektiği de ifade edildi.

Kastamonu Ülkü Ocakları Başkanı Asena Birim Başkanı Semra Savaş’ın açılış konuşmasının ardından başlayan panelde Kastamonu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Şahika Şimşek Çetinkaya, Av. Fatma Nur Keman ve Psikolog Ebru Gülşen Aydoğdu kadına şiddet ve toplumun bu konuyla ilgili beklentilerini anlatan sunumlarını gerçekleştirdiler.

Düzenlenen panelde Belediye Başkan Vekili Nuray Çolak, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Özcebeci, Kastamonu Ülkü Ocakları Başkanı Haluk Yakar, Kamu Sen Başkanı Nedim Afacan, Sağlık Sen Başkanı Cengiz Büyükkapucu, TÜRKAV Başkanı Hamdi Özden ve Türk Yerel Hizmet Sen Başkanı Hikmet Çıvgında hazır bulundu.