“Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” toplantısı

Valilikte dün “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” için alınacak önlem ve çalışmaların değerlendirildiği toplantı düzenlendi.

İçişleri Bakanlığı, aile içi ve kadına yönelik şiddetin engellenmesi amacıyla ilgili kuruluşların katılımıyla hayata geçirilen 2020-2021 Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı’nın etkin şekilde uygulanmasını sağlamak ve bu alanda alınacak tedbirlerin görüşülmesi dün Türkiye genelinde eşzamanlı toplantılar düzenlendiğini duyurdu.

Valilik Şerife Bacı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, Vali Yaşar Karadeniz, Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Uzun, Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Mücahit Avkıran ve ilgili kurumların üst düzey amirleri katıldı.

Vali Yaşar Karadeniz,  “Bilindiği gibi ülkemizde son günlerde gündemde olan bir konu Kadına Şiddet ve bununla ilgilide Ankara’da bir çalışma başlatıldı. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’mızın önderliğinde başlatılan çalışma sonucunda İçişleri Bakanımız, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı’mız, Adalet Bakanı’mız, Milli Eğitim  Bakanı’mız, Sağlık Bakanı’mız ve Diyanet İşleri Başkanı’mızın ortak imzasıyla yürürlüğe giren 75. maddeden oluşan 2020-2021 yılları Kadına yönelik şiddetle mücadele koordinasyon planı ile Valiliğimize verilen görev ve sorumlulukları gecikmeksizin uygulamaya geçirilmesi. Toplantıda eylem planının etkin bir şekilde uygulanması için alınacak önlem ve çalışmaların değerlendirmesini yapıyoruz” dedi.

Toplantının ilgili kurumların konu hakkındaki sunumları, görüş ve önerilerinin yer aldığı  bundan sonraki bölümü basına kapalı olarak devam etti.

CM