“Kafa karışıklığı yaratmanın alemi yok”

MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın Belediye Meclisi’nde yaptığı konuşmada yaptığı “Cumhur ittifakına uygun hareket etme” hatırlatmasını değerlendirirken, “Tabii ki Cumhur ittifakı ruhuna herkes bağlı kalacak, bunda kimsenin şüphesi olmasın” dedi, ancak bu ittifakı oluşturan MHP ve AK Parti’nin 31 Mart yerel seçimleri için 51 ilde kendi adaylarıyla ayrı ayrı yarıştığını hatırlatıp, “Bu konuda kafa karışıklığı yaratmanın bir anlamı yok” diye konuştu.

MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, internet üzerinden yayın yapan Ajans 37’deönceki akşam Mehmet Eren’in  yerel seçimle ilgili sorularını cevaplarken, Cumhur İttifakı konusundaki görüşlerini şöyle dile getirdi: “Cumhur İttifakı, 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra ülkemizin düştüğü sıkıntılı süreçten çıkartılması için oluşturulan bir ruhtur. Cumhur ittifakı, yeni sistemde Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde oluşturulan bir birlikteliktir. Sonraki süreçte yerel anlamda biz 51 ilde yarışıyoruz. Tabii ki Cumhur ittifakı ruhuna herkes bağlı kalacak, bunda kimsenin şüphesi olmasın. Kastamonu özelinde de zaman zaman Sayın İl Başkanı Doğan Bey’le de görüşüyorum. O konuda hassasız. Zaman zaman ufak tefek şeyler de oluyor ve bunları hemen düzeltmeye gidiyoruz. Merkez ve 19 ilçe de biz rakiplerimizle yarışıyoruz. Bu konuda kafa karışıklığı yaratmanın bir anlamı yok.”

İl Başkanı Aydın, belediyeciliğe yaklaşımlarıyla ilgili soruyu cevaplarken ise .u konudaki görüşlerini şöyle yineledi:

“Kastamonu dışarıdan bakıldığında manevi kimliğiyle öne çıkardı. Kastamonu tanınmıyor. İlk defa görenler hayranlıkla izliyor ama tanınmıyor. Biz bu yönünü yani tarihsel kimliği öne çıkaracağız. Şehrin dokusunuz bozmamışız ama kayda değer de bir şey yapılmamış. Bu şehre yazık. Bu kadar yüksek kata bu şehir de gerek yoktu. Herkes mağdur, müteahhit mağdur, alan mağdur, satan mağdur. Vatandaşımızı lüzumsuz yere yanlış yönlendirdik. Kastamonu’yu bu sıkıntılardan arındıracağız. Kastamonu’nun tarihsel kimliği çok önemli. Belediye Meclis Üyelerimiz de bunun altına imza attıysa onlar da yanlış yapmışlar. Biz doğruyu söylemeye devam edeceğiz.”