Kalplerimizde yaşayacak

Kastamonu basını ve basketbolünün çok değerli ismi, sevgili arkadaşımız, ağabeyimiz eski yayın yönetmenimiz Ahmet Tamel’i dün düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurladık.

Yaklaşık iki hafta önce evinde fenalaşması sonrası kaldırıldığı Kastamonu Devlet Hastanesi’nde “böbrek yetmezliği” teşhisiyle yoğun bakıma alınan, ancak tüm tıbbi müdahalelere karşın kurtarılamayıp önceki gün 64 yaşındayken aramızdan ayrılan Tamel’in dün hastaneden alan naaşı önce Cumhuriyet Alanı’na getirildi. Burada,  mezunu olduğu ve yıllarca basketbol koçluğunu yaptığı Abdurrahmanpaşa Lisesi tarafından Onursal Müdür İsmail Dönmez, Okul Müdürü Birol Yılmaz, mezun derneklerinin başkanları, öğretmenler ile öğrencilerin katıldığı bir uğurlama töreni düzenlendi. Müdür Yardımıcısı Ercan Irgat törende yaptığı konuşmada,  ” Abdurrahmanpaşa Lisesi’nden 1973 yılında mezun olup, yıllarca okulumuzda Kız-Erkek Basketbol Takımı antrönörlüğü yapmış, sayısız başarıları olan ilimizin sevilen simalarından Ahmet Tamel hocamızı erken kaybetmenin okul olarak derin üzüntüsü içersindeyiz. Okulumuz adına okul tarihimize adını altın harflerle yazdırmış olan hocamıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm sevenlerine de başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Ruhu şad olsun” dedi.

Buradaki tören sonrasında ise, Tamel, Nasrullah Camii’nde büyük katılımla kılınan cenaze namazının ardından Ahmetdede’deki aile kabristanında toprağa verildi.

Çok sayıda çelengin gönderildiği cenaze törenine Belediye Başkanvekili Eşref Can, eski Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen, İl Özel İdare Genel Sekreteri T. Zafer Karahasan, KATSO Başkanı Selçuk Arslan, eski KSK1966 Başkanı Mahir Altıkulaçoğlu, eski Abdurrahmanpaşa Lisesi Müdürü İsmail Dönmez, yerel gazetelerimizin sahip, yönetici ve çalışanları, Kastamonu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü çalışanları, sporcular, Okul Müdür ve öğretmenleri, STK temsilcileri, işadamları, siyasiler ile Tamel ailesinin dost ve yakınları katıldı.

Tamel Ailesi, hastane, cami ve kabristanda taziyeleri kabul etti.

Sanayii esnaflarından merhum Tornacı Necati Tamel’in oğlu, Valilik personeli Hayran Erkal, Emekli Öğretmen Türkan Tamel’in kardeşi, emekli Milli Eğitim Bakanlık Müfettişlerinden Ali Erkal’ın kayınbiraderi, Enerjisa emekli Bölge Müdürü Mustafa Tamel’in amcasının oğlu, Av. Burak Tamel’in amcası olan ve anısı hep bizlerle yaşayacak merhum arkadaşımıza  rahmet, ailesine, dost ve tanıdıklarına, arkadaşlarına spor ve basın camiasına da başsağlığı diliyoruz. CM