Kanyon festivalinde GERİLİMLİ FİNAL

VALLA KANYONU'NDA YARALANAN İKİ KİŞİYİ, UMKE VE AFAD KURTARDI
  1. Türkiye Kanyon ve Doğa SporlarıFestivali kapsamında düzenlenen kanyon geçişinde kaybolma ve yaralanma gerilimi yaşandı. Valla Kanyonu’na giren ve ayağı kırılan bir kişiyi kurtarmaya çalışan Cide Belediyesinde görevli personelin de bacağı kırıldı. Her iki yaralıyı da UMKE ve AFAD ekipleri kanyondan çıkardı.  

 Valla Kanyonu’nda düşerek yaralanan ve çıkış yapamadıkları için kayboldukları ihbarı gelen  iki kişi UMKE ve AFAD ekiplerince kurtarıldı.

Pınarbaşı Kaymakamlığı, Pınarbaşı Belediyesi ile Kanyon ve Doğa Sporları Araştırma Derneği iş birliğinde gerçekleştirilen 2. Türkiye Kanyon ve Doğa Sporları Festivali kapsamında gruplar tarafından Valla Kanyonu’nu geçmek için kanyona giriş yapıldı.

Bu kapsamda kanyona giren 40 yaşındaki Erdal Başaran’ın dengesini kaybedip düşmesi sonucu ayağında kırıklar oluştu. Yaralıyı kurtarmaya çalışan ve yürüyemediği için sırtına alan Cide Belediyesinde görevli personel 44 yaşındaki Mehmet Çelik’in de düşmesi sonucu bacağı kırıldı.

Kanyonda iki yaralının olduğu ihbarını alan AFAD ve UMKE ekipleri, kanyona giriş yaparak yaralı Erdal Başaran ve Mehmet Çelik’i, kanyondan çıkardı. Kanyonun çıkışında ilk müdahaleleri yapılan yaralılar, ardından Cide Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralılardan Erdal Başaran, Azdavay Devlet Hastanesi’ne getirildi. Diğer yaralı Mehmet Çelik ise Kastamonu Devlet Hastanesine sevk edildi.

Mehmet Çelik’in, Cide Belediyesi tarafından festival kapsamında görevlendirildiği öğrenildi.