Kapalı devre İKK toplantısı

İl Koordinasyon Kurulu’nun 2022 yılı ikinci toplantısı Vali Avni Çakır’ın başkanlığında video konferans yöntemiyle basına kapalı olarak yapıldı.

Toplantı sonrasında Valilik’ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İlimizde hali hazırda yatırımcı kuruluşlara ait 2022 yılı 1.dönem itibariyle 312 adet program vardır. Bu projelerden;biten4,devam eden198,ihale aşamasında21,projesine başlanmayan87,tasfiye edilen2 proje var. Projelerin toplam tutarı21 milyar 269 milyon TL’dir. Program yılı ödeneği 1 milyar 293 milyon TL’dir. Program yılı harcama tutarı ise 2 milyar 691 milyon TL’dir.”

Toplantıda Vali Çakır’ın ise şu açıklamalarda bulunduğu belirtildi:

“2021 yılıilimiz açısından oldukça zorlu geçti. Devamında da bölgedeki yoğun kar yağışı sahadaki çalışmalara olumsuz etki yaptı. Havaların düzelmesi ile birlikte sahada yoğun bir çalışma dönemi başladı. İlimizde Devrekani Tarım İhtisas OSB ihale aşamasına geldi. Bölgedeki tarım ve hayvancılık açısından son derece sevindirici. Merkez OSB’de ikinci bölümün kamulaştırma işlemleride başladı. Bu sürecinde tamamlanması ile ilimizin bölgedeki yatırım cazibesi daha da artacaktır. Tüm kurum ve kuruluşlarımızın başarılı bir iş sezonu için sıkı bir işbirliği içerisinde olması gerekiyor.”