Kapıdan döndük

Kastamonu Belediyespor, Şampiyonlar Ligi ön eleme maçlarında Sırp ekibi ZORK Jagodina’yı 31-15 mağlup etse de ikinci maçta Çek ekip DHK Banik Most’a 35-33 kaybetti ve devler liginin kapısından döndü. Üst üste ikinci kez Şampiyonlar Ligi’ne katılma şansını kaçıran Kastamonu Belediyespor, yoluna EHF Cup 3.Tur’dan devam edecek.

 

 

Hentbolda ülkemize altın yıllarını yaşatan Kastamonu Belediyespor, Avrupa’nın en büyük hentbol ligi olan Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edebilmek için Çekya’da ön eleme maçları oynadı. Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden ilk Türk kadın takımı olabilmek için çabalayan Kastamonu Belediyespor, ön eleme maçlarında önce güldü sonra üzüldü.

Kastamonu Belediyespor, Çekya’nın ev sahipliğinde düzenlenen ön eleme maçlarında Sırp ekibi ZORK Jagodina’yı 31-15 mağlup ederken, ikinci maçında ise Çek ekip DHK Banik Most’a 35-33 kaybetti. Temsilcimiz ön eleme maçlarını ikinci sırada tamamladı ve yoluna Avrupa’nın ikinci prestijli ligi olan EHF Cup 3.Tur’undan devam edecek.

Kastamonu Belediyespor, Çekya’daki ilk maçında Sırp ekip ZORK Jagodina ile cumartesi günü karşı karşıya geldi. Rakibine göre oldukça üstün bir performans koyan Kastamonu Belediyespor, fazla zorlanmadan galibiyete uzandı.

İkinci maçında ise diğer ön eleme maçının galibiyle karşılaştık. İlk maçında İspanyon Rocasa Gran Canaria’yı mağlup eden Çek ekip DHK Banik Most, Kastamonu Belediyespor ile dün akşam karşı karşıya geldi. Kastamonu Belediyespor karşılaşmaya iyi başlasa da Çekler oyunun kontrolünü ellerine aldı ve devreyi 20-13 önde tamamladı. Kastamonu Belediyespor ikinci devre farkı kapatmaya çalışsa da karşılaşmadan 35-33 mağlup ayrıldı.

Üst üstü ikinci kez Şampiyonlar Ligi’ne katılmaya çok yaklaşan Kastamonu Belediyespor, bir kez daha ön eleme maçlarının ardından bu tarihi fırsatı elinden kaçırmış oldu.

Kastamonu Belediyespor, bundan sonra yoluna EHF Cup 3.Tur’undan devam ederken, Türkiye Kupası ve Kadınlar Süper Ligi’nde de boy gösterecek.