Kaptan Faruk Öcal: “Şampiyonluğa inanıyoruz”

GMG Kastamonuspor’un takım kaptanı Faruk Öcal, son haftalarda yaşanan puan kayıpları sonrasında yaptığı değerlendirmede, “Şampiyonluğu kaçırırsak Play-Off var. Şampiyon olacağımıza inanıyoruz ama Play-Off’a kalsak da hiçbir şey bitmiş değil” dedi.

Sezon başındaki konumlarıyla şimdiki konumları arasında siyah ile beyaz kadar fark olduğunu söyleyen Faruk Öcal, “Bunu buraya getiren bu oyuncu grubu, bu teknik ekip, bu yönetimdir. Dışarıdan görüldüğü gibi her şey kolay gitmiyor. Çoğu şeyle boğuşuyoruz. Transfer yasağımız vardı. Şampiyonluğu kovalıyoruz ama kart sınırında isimler var, inişler çıkışlar oluyor. Neredeyse 1 aydır antrenman yapamıyoruz, halı sahada çalışıyoruz. Burada bir başarı var, bu göz ardı edilmemeli” dedi.

“Şehirde takım başarısız olsa da çomak soksak düşüncesinde olanlar var” diyen Faruk Öcal, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizi desteklemeyeceklerse de köstek olmasınlar. Önümüzde 7-8 maçımız var. En güzel şekilde mücadelemize devam edeceğiz. Şampiyon olmak istiyoruz, inşallah olacağız ama olamasak da dünyanın sonu değil. Sezon başında ne şartlarda sahaya çıktığımızı biliyoruz. İlk idmanda üzerimize giyecek antrenman kıyafetimiz yoktu. Dışarıda iki güzel söz duymak bizi motive ediyor. Karabük maçından sonra iddia bayisinin önünden geçerken ‘Buraya takılıyor mu bu’ diye soran oldu. Sosyal medyayı hiç okumuyorum artık. Bizim en çok psikolojik desteğe ihtiyacımız var. Şampiyonluğu kaçırırsak Play-Off var. Şampiyon olacağımıza inanıyoruz ama Play-Off’a kalsak da hiçbir şey bitmiş değil.”