Kar savaşçıları 7/24

Genel Sekreter Karahasan: “ Yaz kış 24 saat 4 mevsim çalışan İl Özel İdaresi halkımızın her türlü ihtiyacında yanındadır.”

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri T.Zafer Karahasan kırsal kesimde kar mücadelesi çalışmalarını yerinde görüp, incelemelerde bulundu.

Bozkurt Şeyhoğlu yolunda kar mücadelesi yapan ekibin çalışmalarını inceleyen, konu ile ilgili bilgi alan ve aksaklıkların giderilmesi, yeni iş makinelerinin kar bıçaklı araçların açamadığı yollara yönlendirilmesi için talimat veren Genel Sekreter Karahasan burada yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bilindiği gibi 9358 kilometrelik yol ağıyla Türkiye’de üçüncü sırada yer alan ilimiz 2018 yılı sonu ve 2019 Ocak ayının başından itibaren ülkemizi etkisi altına alan soğuk ve yağışlı havanın etkisine girmiştir.

Bu sebeple kırsal kesimde hayat olumsuz olarak etkilenirken, İl Özel İdaresi Kar Mücadele ekipleri de ilk kar yağışından bu yana 24 saat aralıksız çalışmalarına devam ederek bu olumsuzlukları en aza indirme gayretiyle çalışmalara anında başlamışlardır.

19 ilçesi, 1055 köyü bulunan Kastamonu kırsalında yıllardır bu yollarda çalışan tecrübeli kar mücadelesi ekiplerimiz büyük özveriyle çalışmalarını devam ettirmektedirler.

Kar mücadelesinde önceliğimiz; Taşımalı eğitim güzergâhları, BSK yapılan ana grup Köy yolları, daha sonrasında köy ve mahalle yolları olmaktadır. Bu sene özellikle BSK yollarda tuz sericili araçlarımızla sadece kar değil buzlanma ile de mücadeleye başladık. Diyerek kar mücadelesinde bu sene yeni bir sayfayı daha açtıklarını belirtti.

Genel Sekreter Karahasan zaman zaman meydana gelen şikâyetler için de bir açıklamada bulunarak;

Bu konuda halkımızın anlayışlı olmasını, ana yolların açılmadan köy-mahalle yollarının açılmasını talep etmekten imtina etmelerini önemle rica ediyoruz. Ulaşamadığımız hiçbir yerleşim yeri olmayacaktır. Tek bir kişi bile yaşasa bizim için önemlidir ve o yol açılacaktır.”

Bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında da bilgi veren Genel Sekreter Karahasan, şöyle devam etti:

“İl Özel İdaresi ekipleri bugüne kadar toplamda 996 köy ve 9358 kilometre yol ağında 18 Ocak 2019 tarihi itibari ile 12160 kilometre köy yolunda kar mücadele çalışması yapılmıştır.

Yani bir köy yolunu en az birkaç defa açılmıştır, kış sonuna kadar da bu çalışmalar devam edecektir. Günlük olarak 200 köy yolunu birden açtıklarının bilinmesini isteyen Genel Sekreter sahada çalışan tüm Kar Mücadelesi ekiplerine bu özverili çalışmaları için teşekkür ederek, Yaz kış 24 saat 4 mevsim çalışan İl Özel İdaresi halkımızın her türlü ihtiyacında yanındadır.Dedi.

Kırsal kesimde yaşayan köylü vatandaşlarımızla omuz omuza vererek bu zorlu coğrafyada daha mutlu, daha müreffeh, daha sağlıklı bir çevrede yaşamak için çalışmalarımız dün olduğu gibi bu günde her mevsimde her şartta devam edecektir.

Bizlere destek veren başta sayın valimiz Yaşar Karadeniz, milletvekillerimiz, İGM üyelerimiz, Muhtarlarımız, olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ederiz.”