Kar ve soğuk kapıya dayandı

Bölgemiz bugünden itibaren yoğun bir kar yağışının etkisi altına girecek. Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı hava bölgemizin batısından başlayarak etkili olacak. Pazartesi gününden itibaren ise Karadeniz üzerinden gelecek daha soğuk ve yağışlı havanın etkisiyle bölgemiz genelinde ‘aşırı soğuk hava koşulları’nın görüleceği tahmin ediliyor” denildi.

Bugün bölge genelinin çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Yarın da kar yağışı bölgemizde artarak devam edecek.

Pazartesi günü de ilimizin iç kesimleri ile Çorum’un kuzey batı kesimleri dışında bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıkları da hafta sonu kıyı kesimlerde 1 ila 4 derece, iç kesimlerde 3 ila 6 derece mevsim normallerinin altında, hafta başından (Pazartesi) itibaren de kıyı kesimlerde 4 ila 6 derece, iç kesimlerde 6 ila 12 derece mevsim normallerinin altında seyredeceği belirtildi.