Karabüklü işadamı trafik kurbanı

Karabük’te SYM Demir Çelik’in sahibi olan işadamı Ertuğrul Gazi Yıldız, Araç’ta satın aldığı bir akaryakıt istasyonunu inceledikten sonra dönüş yolunda Safranbolu’da aracının Araç çayına uçması sonucu hayatını kaybetti.

Safranbolu’da piknik için Navsaklar köyü yakınlarına gelen iki kişinin, Araç Çayı’nda bir otomobil gördüğünü bildirmesi üzerine olay yerine jandarma, UMKE, sağlık, polis ve AFAD ekipleri sevk edildi. Bir bölümü suyun içinde olan 34 RM 6068 plakalı otomobile ulaşan ekipler, sürücü Ertuğrul Yıldız’ın (52) öldüğünü belirledi.  Otomobil, vinç yardımıyla çaydan çıkartıldı.

Karabük’te demir ve çelik üreten bir haddehanenin sahibi olan Ertuğrul Gazi Yıldız, önceki gün saat 16.00 sıralarında Araç ilçesinde atıl vaziyette devraldığı bir akaryakıt istasyonunu yerinde incelemek için 34 RM 6068 plakalı otomobiliyle yola çıktı. Akşam saatlerinde Karabük’e geri dönmek için yola çıkan Yıldız’ın yakınlarını cep telefonuyla arayarak yardım istediği öğrenildi. Köye gelen yakınlarının bir süre Yıldız’ı aradığı ancak sonuç alamadığı belirtildi. Jandarma, olayla ilgili soruşturma başlattı. (AA-Haber Servisi)