Karadeniz ’den teşekkürlü veda

Manisa Valiliğine atanan ve dün Kastamonu’dan ayrılan Yaşar Karadeniz, kendisiyle ilgili çok güzel dileklerde bulunduklarını belirttiği tüm Kastamonu halkına teşekkür ettiği veda konuşmasında, “Birçok alanda güzel çalışmalara imza attık. Yapılanlar Kastamonu tek yumruk olduğunda, bir araya geldiğinde neler yapabileceğinin küçük bir göstergesiydi. İnanıyorum ki bundan sonra da aynı birlik ve beraberliği göstererek çok daha güzel işlere, çok daha büyük işlere gelecek olan valimizle birlikte imza atacaksınız. Bu çalışmalar sonunda Kastamonu, şu anki bulunduğu yerden çok daha iyi bir yere gitmiş olacak” dedi.

Cumhurbaşkanlığı tarafından açıklanan Valiler kararnamesiyle Manisa Valiliği görevine atanan Vali Yaşar Karadeniz, dün ilimizden alkışlarla uğurlandı.

Vali Yaşar Karadeniz’in ilimizden ayrılacak olması nedeniyle Valilik binası önünde sade bir tören düzenlendi. Sürekli olarak sosyal mesafeye dikkat edilmesi uyarılarının yapıldığı törene çok sayıda Kastamonulu vatandaş katıldı.

3,5 yıl süreyle Kastamonu Valisi olarak görev yapan Yaşar Karadeniz, Valilik binası önünde son konuşmasını yaptı. Duygusal anlar yaşayan Yaşar Karadeniz, vefa duygusunu sonuna kadar gösteren Kastamonululara teşekkür etti.

Vali Yaşar Karadeniz veda konuşmasında şunları söyledi:

“Bugün, 3 yılı aşkın süredir görevde bulunduğum Kastamonu’dan ayrılıyorum. Bu 3,5 yıl benim için gerçekten dolu dolu ve çok güzel geçti. İnanıyorum ki hep birlikte Kastamonu’da çok güzel işlere imza attık. Özellikle sağlık tesisleri ve eğitim tesislerinde, gençlik spor yatırımlarında ve yine bakanlığımıza bağlı Yurt Kur’da, köylere yönelik yol, altyapı ve üstyapı çalışmalarında, özellikle turizm ve daha birçok alandaki çalışmalara hep beraber imza attık. Bu aslında Kastamonu’nun tek yumruk olup, bir araya geldiğinde neler yapabileceğinin küçük bir göstergesidir. Ben inanıyorum ki, bundan sonra da aynı birlik ve beraberliği göstererek çok daha güzel işlere, çok daha büyük işlere gelecek olan Valimiz ile birlikte imza atacaksınız. Bu çalışmaların da sonunda göreceksiniz ki Kastamonu, şu anda bulunduğu yerden çok daha ileri gitmiş olacak.

Bu 3 yılı aşkın süre içerisinde iş yapmak ve hizmet üretmek dışında beni çok yormadınız, bunu da belirtmek istiyorum. Hizmet üretip, iş yapmak insanı zaten yormaz. İnsanı yoran başka şeylerdir. ‘İşleyen demir ışıldar’ derler ve çalıştıkça da parlamaya devam edecek, çalışmayı seven insanlar olarak sizler de bu çalışmalara devam edeceksiniz. Ben ayrılırken özellikle sosyal medyada çok güzel dileklerde bulunan tüm Kastamonu halkına teşekkür ediyorum. Onlar da bana karşı olan vefa duygularını bu şekilde göstermiş oldular. Bütün Kastamonu, Kastamonululara, çalışma arkadaşlarıma, burada bulunan bulunmayan tüm vatandaşlarımıza bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum. Sağlık ve mutluluklar diliyorum. Hakkınızı helal edin. Manisa’ya yolunuz düşerse mutlaka bekliyorum hatta yolunuzun düşmesini de beklemeyin diyorum. Ve ben de varsa eğer üzerinizde küçük bir hakkım, helal ediyorum. Allahaısmarladık.”

Valilik binası önündeki uğurlama törenine Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Garnizon Komutanı Personel Albay Gamze Aydoğdu, Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, Vali Yardımcıları Ünal Kılıçarslan, Vedat Yılmaz, Mustafa Taş ve İbrahim Çenet, İlçe Kaymakamları ve İlçe Belediye Başkanları, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mücahit Avkıran, Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Ömer Sülün, 5.Jandarma Eğitim Alay Komutanı Jandarma Albay Orhan Sırma, İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Zafer Karahasan, Kastamonu eski Milletvekili Mehmet Yıldırım, önceki dönem Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Defterdar İhsan Mintaş, kurum ve kuruluşların amirleri, Valilik birim amirleri ve çalışanları, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve üyeleri, banka müdürleri, siyasi parti temsilcileri, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyeleri, Şehit Aileleri ve Gaziler ile çok sayıda vatandaş katıldı.