Karadeniz iki can aldı

Kastamonu'nun Abana ilçesinde denize girdikten sonra kaybolan biri Suriye uyruklu 2 gencin cansız bedenine ulaşıldı. ( Semih Yüksel - Anadolu Ajansı )
  • Abana’da cumartesi günü yasak olan bölgeden denize giren biri Suriye uyruklu iki genç boğularak can verdi. Gençleri aramak için cumartesi günü havadan, karadan ve denizden çalışma başlatıldı. Bu sabah saatlerinde ise acı haber geldi. İki gencin de cansız bedeni denize girdikleri bölgede kıyıya vurmuş olarak bulundu.

 

SURİYE UYRUKLU ABDULLAH ELSELLEC

Abana’da denize girdikten sonra kaybolan biri Suriye uyruklu 2 gencin cansız bedenine ulaşıldı. Ailesiyle Liman mevkisine gelen 16 yaşındaki İbrahim Çakmak ile 21 yaşındaki Suriye uyruklu Abdullah Elsellec, cumartesi günü denize girmenin yasak olduğu noktadan suya girdi.

Yüzmeye başlayan Çakmak ve Elsellec’in bir süre sonra gözden kaybolmaları üzerine çevredekiler cankurtaran ekiplerinden yardım istedi.

Kayıp gençlerin bulunması için İlçe Emniyet Amirliği, İnebolu Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile Sinop İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kurbağa Adamlar koordinasyonunda çalışma başlatıldı.

Ekipler denizden ve karadan drone destekli arama çalışması yaptı. Elsellec ve Çakmak’ın cesetleri bu sabah denize girdikleri bölgede, 150 metre aralıkla karaya vurdu.

Cesetler, yapılan incelemenin ardından Abana Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

16 YAŞINDAKİ AĞRI NÜFUSUNA KAYITLI İBRAHİM ÇAKMAK

İbrahim Çakmak’ı tanıdığını anlatan çevredeki vatandaşlardan Aydın Taviş, “Kendisi yaklaşık 7 yıl önce Ağrı’dan Kastamonu’ya geldi. Aile dostumuzdu. Kendisi aynı zamanda kick boks ve muay thai yapıyordu. Başarılı bir sporcuydu. Salonda çalışıyordu. Çok başarılı olacaktı. Çok üzüldük. Ailesine Allah sabır versin.” dedi. (AA)