Karadere’ye eğitim desteği

Karadere İlk ve Ortaokulu’nu ziyaret eden İstanbul Kadıköy Rotary Kulübü üyeleri, öğrencilere giyim eşyası hediye ettiler ve okulun eğitim-öğretim seviyesinin artması için kaynak ve malzeme desteğinde bulunma sözü verdiler.
İstanbul Kadıköy Rotary Kulübü geleneksel bot-anorak desteği projesini bu yıl ilimizin Karadere İlk ve Ortaokulu’nda gerçekleştirdi. 2015-2016 Dönem Başkanı Selahaddin Baykaş ve kulüp üyelerinin Karadere İlk ve Ortaokulu’na geçtiğimiz Cuma günü yaptıkları ziyarete Kastamonu Rotary Kulübü üyeleri de eşlik ettiler.

Baykaş: “Karadere Okulu’nun yanında olmaya devam edeceğiz”

İstanbul Kadıköy Kulübü’nün kurulduğu günden bu yana çeşitli vilayetlerdeki okullara destek olmak için projeler ürettiğini ifade eden 2015-2016 Dönem Başkanı Baykaş, okul yönetimi ile gerçekleşen toplantıda şöyle konuştu: “Kulüp olarak Kastamonu ile yakın bağımız ve bu vilayete büyük sevgimiz var. Karadere İlk ve Ortaokulu’nun öğrencilerine bugün hediyelerimizi verdik. Okulun eğitim-öğretim seviyesinin ve buna koşut başarısının artması için de gerekli desteği sunmaya devam edeceğimizi belirtmek istiyoruz. Okul yönetiminin bizden talep edeceği kaynak, materyal ve okul malzemesini de bu güzel okula göndermeyi istiyoruz. Ülkemizin refah, huzur ve mutluluk içinde yaşaması için çocuklarımızın alacağı eğitim ve öğretimin öneminin farkındayız. Karadere Okulu’nun yanında olmaya devam edeceğiz.”

Öğrencilerle birlikte İstiklal Marşı törenine katılan İstanbul Kadıköy Rotary Kulübü üyelerine okul yönetimi yöresel köy ürünlerinden oluşan hediyeler sundu.

“Kastamonu’da su projesi yapmak istiyoruz”

Aynı günün akşamı Kastamonu Rotary Kulübü ile ortak kulüp toplantısı gerçekleştiren İstanbul Kadıköy Rotary Kulübü üyeleri, ilimizde gerçekleştirilebilecek çeşitli hizmet projeleri üzerinde görüş alışverişinde bulundular.

Kastamonu Rotary Kulübü 2015-2016 Dönem Başkanı Murat Aydoğdu’nun yaptığı konuşmanın ardından söz alan İstanbul Kadıköy Rotary Kulübü Başkanı Baykaş, Kastamonu Rotary Kulübü’nün su projesinden etkilendiğini kaydederek, “Kastamonu’da ortak bir su projesi uygulamak isteriz” değerlendirmesinde bulundu.