Karagözoğlu ailesi evlerine kavuştu

Ahbap topluluğunun Başkanı, Kastamonu dostu Haluk Levent’in de katkılarıyla yangınzede Karagözoğlu ailesi yeni evlerine kavuştu.

Yukarı Elyakut Köyü’nde geçtiğimiz haziran ayında çıkan yangında evsiz kalan Karagözoğlu ailesinin yeni yaptırılan evlerinin boyama işlerini ve son rötuşlarını yapmak için Kastamonu’ya gelen ünlü sanatçı Haluk Levent, Ahbap üyeleriyle birlikte bir gün boyunca evin boya ve küçük çaplı tadilat işlerini gerçekleştirdi.

Sosyal medyadaki takipçilerine, “Kastamonu’da Karagözoğlu ailesinin evi yanmıştı. Kampanya yaptık. 150 bin TL toplandı ve ev yapıldı. Aile sayenizde çok mutlu. Çok sağolun be canlarım” diye seslenen Haluk Levent, “İki ay önce söz verdiğimiz gibi Karagözoğlu ailesinin evi bitti. Yarından itibaren eşyaları taşınacak. Ben sadece kontrole geldim. Benim yaptığım boya badana işleri de bitti. Biz bişey yapmadık. Türkiye yaptı bu evi. Herkes katkı verdi” dedi.

Aile ise açıklamasında, “Haluk abiden ve evin yapılmasına katkı sunan herkese çok teşekkür ederiz. Bu ev sizlerin sayesinde yapıldı. İyi ki varsınız” ifadelerinde bulundu.

Karagözoğlu ailesi evleri için çalışmaya gelen Haluk Levent ve Ahbap üyelerine ise yöresel saç üzerinde etli ekmek yaparak güzel bir ziyafet sunarak teşekkürlerini iletti.

AHBAP ÜYELERİYLE TOPLANTI

Haluk Levent, gün boyu evin tadilat işlerinde çalıştıktan sonra çoğunluğu üniversite öğrencilerinden oluşan Kastamonu Ahbap topluluğu üyeleriyle de bir araya geldi ve kısa bir toplantı gerçekleştirdi. Kastamonu’nun kendisi için ayrı bir yeri olduğunu her fırsatta dile getiren Haluk Levent, Ahbap aracılığıyla yardım faaliyetlerine ve insanları mutlu etmeye devam edeceklerini söyledi.