Karahasan’dan ilçe müdürlerine: “Siyaset üstü, objektif ve adil olun”

Eğitim programına katılan ilçe müdürlerine seslenen İl Genel Sekreteri Karahasan, “Sizler İlçe Özel İdaresi müdürü olarak gerek kendi görev alanlarınızdaki gerekse ilçenin paydaş kuruluşlarının işlerinin yapımında, yürütülmesinde sizlere düşen en başlıca görev ve kriteriniz şu olmalıdır: Siyaset üstü, objektif ve adil olarak görevinizi yapın. Sizler İl Özel İdaresinin müdürlerisiniz.Tek başımıza hiçbir şeyiz ancak bir arada olduğumuzda güçlüyüz bunu asla unutmamalıyız.Ülkemizin içinde bulunduğu durumda herkes üzerine düşeni yaparak; kalkınmış, refah, mutlu, büyük bir ülke olmak için çok ama çok çalışmalıyız”  dedi.

İl Özel İdaresi’nin 2020 Yılı Hizmet İçi Eğitim Programı kapsamında 23 Şubat’ta başlatılan “Memur Personel Hizmet İçi Eğitimi” sona erdi.

Genel Sekreter T.Zafer Karahasan’ın açılış konuşmasını yaptığı hizmetiçi eğitime, kurumdaki tüm memurların yanı sıra Genel Sekreter Yardımcıları Nida Sinsi, H.İbrahim Sanık, ilçe özel idare müdürleri ve birim müdürleri de katıldı.

Bir hafta süren eğitimin açılış konuşmasını yapan Genel Sekreter T.Zafer Karahasan, şunları söyledi:

“İl Özel idaresinin 2020 yılı içinde yapmış olduğu bu hizmet içi eğitim programına çok büyük önem vermekteyiz. Kurumsallaşmanın bir gereği olarak yapılan bu eğitim programları birlikte olmaya da vesile olmaktadır.Bu eğitim programını hazırlayan Genel Sekreter Yardımcımız H.İbrahim Sanık’a teşekkür ediyorum. Hizmet içi eğitim çalışmalarımız her alanda tüm personelimize yönelik olarak yıl boyunca devam edecektir.”

İlk iki gün “Hizmet içi eğitim programı” için bir araya gelen İlçe Özel İdare Müdürlerine hitap eden Genel Sekreter Karahasan, ilimizde çok geniş bir coğrafyada, dört mevsimde yoğun olarak çalıştıklarını hatırlattı, eğitim programının içeriği hakkında bilgiler verip özellikle dikkat edilmesi gereken konulara değindi.

“Yalnız tek bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.”

Hizmet içi eğitimde memurlara “Harcama İşlemleri Eğitimi (Mevzuat-E-İçişleri),Modüllerin Kullanımı Eğitimi (İsteğe Bağlı),İç Kontrol Standartları Eğitimi, İmar Mevzuatı Eğitimi, Resmi Yazışmalar Mevzuatı Eğitimi, İhale Mevzuatı Eğitimi, Etik Davranışlar – Ast Üst İlişkileri Eğitimi, Elektronik İhale Yönetmeliği Eğitimi, 4483 Sayılı Kanun Eğitimi, Disiplin Soruşturması Eğitimi”verileceğini kaydeden ve bahsi geçen konulara dair değişen yönetmelik ve kanunlarda yapılacak eğitimin çok faydalı ve gerekli olduğunu vurgulayan Genel Sekreter Karahasan, “Bizim kurumumuzilin her noktasında, her alanındaki tüm işlerin içinde yer almaktadır. Sizler İlçe Özel İdaresi müdürü olarak gerek kendi görev alanlarınızdaki gerekse ilçenin paydaş kuruluşlarının işlerininyapımında, yürütülmesinde sizlere düşen en başlıca görev ve kriteriniz şu olmalıdır: Siyaset üstü, objektif ve adil olarak görevinizi yapın. Sizler İl Özel İdaresinin müdürlerisiniz.”

Genel Sekreter Karahasan eğitim konularında teknik detaylara girdiği konuşmasının son bölümünde de kurum imajının yerleştirilmesi ve korunması konusunda İlçe Özel İdare Müdürlerinin dikkatini çekti ve “Tek başımıza hiçbir şeyiz ancak bir arada olduğumuzda güçlüyüz bunu asla unutmamalıyız. Ülkemizin içinde bulunduğu durumda herkes üzerine düşeni yaparak; kalkınmış, refah, mutlu, büyük bir ülke olmak için çok ama çok çalışmalıyız.

Bizim hiçbir şeye ihtiyacımız yok, ülke olarak her şeye sahibiz. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi ‘Yalnız tek bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.’ Çalışacağız, çalışacağız çalışacağız ” diye konuştu.