Karakoç: “Emekliler kulübü gibiyiz”

İl Kongresi’nde sert bir konuşma yapan CHP Milletvekili Adayı Yılmaz Karakoç, “Kastamonu üniversite şehri olma yolunda ilerliyor. CHP’nin böyle bir şehirde gümbür gümbür bir gençliğe sahip olması lazım. Bu yoksa bu bizim kendi suçumuzdur. Parti içerisinde gençlere yer verme zamanı çoktan gelmiştir. Şöyle bir bakın CHP olarak emekliler kulübü gibi olduk. Bu parti halkın partisi ise iktidarla sorunu varsa gençlere güveneceğiz” dedi.

CHP’nin 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde milletvekili adayı olan Yılmaz Karakoç, il kongresinde yaptığı konuşmada CHP’nin gençlere yönelmesi gerektiğini, milletvekili aday sıralamasının ise genel merkez tarafından belirlenmiş olmasını sert bir dille eleştirdi.

Parti içinde gençlere görev verme zamanının geldiğini söyleyen Karakoç, “Kastamonu üniversite şehri olma yolunda ilerliyor. CHP’nin böyle bir şehirde gümbür gümbür bir gençliğe sahip olması lazım. Bu yoksa bu bizim kendi suçumuzdur. Parti içerisinde gençlere yer verme zamanı çoktan gelmiştir. Şöyle bir bakın CHP olarak emekliler kulübü gibi olduk. Bu parti halkın partisi ise iktidarla sorunu varsa gençlere güveneceğiz” dedi.

Milletvekili aday belirleme yöntemini de eleştiren Yılmaz Karakoç, “Genel merkez Kastamonu’ya merkez eğilim yoklaması yöntemiyle aday belirlemeyi ön görebilir ama Kastamonu buna hayır demesi lazımdı. Bunu maalesef diyemedik. Bizim ön seçimle aday olacak milletvekillerine ihtiyacımız vardı. Koskoca Kastamonu kendi adayını kendisi seçmesi mücadelesini veremedi. Bunu bastırıp alan iller oldu. Bunun sonucunda partili olmayan, yakasına rozet takamayan, mitingde kendi partisine oy istemeyen birinci sıra adayımız oldu. Adayı belirlerken dün nerde durduğunda bakacaksınız. Haksızlıkla mücadele ediyor muydu yoksa paraşütle mi geldi? Paraşütle gelirse paraşütle gider, burada da göremezsiniz. Ön seçim mücadelesi 1 Kasım öncesi de verilebilirdi” ifadelerini kullandı.