Karantinadakilerin ihtiyaçları Kızılay’dan

  • Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı öğrenci yurtlarında karantina altında tutulan vatandaşlarımızın ihtiyaçları Türk Kızılayı tarafından karşılanıyor. Kızılaya bağlı ekipler özel koruyucu kıyafetler içerisinde gözetim altındaki vatandaşların yiyecek içecek gibi ihtiyaçlarını karşılıyor.

Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda gözetim altına alınan vatandaşlara yiyecek servislerini Türk Kızılay Kastamonu Şubesi gerçekleştiriyor. Gözetim altındaki kişilere sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam yemekleri ile ara öğünlerini Türk Kızılayı’na bağlı ekipler özel koruyucu kıyafetler altında dağıtıyor.

Türk Kızılay Kastamonu Şube Başkanı Akif Güzel, “Kastamonu Valiliği koordinesinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, AFAD Müdürlüğü ve diğer kurumlarla birlikte kararlılıkla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Temennimiz öncelikle ilimiz genelinde, sonrasında da ülkemiz genelinde virüsün insanlara bulaşma durumunun engellenmesi ve bu hususta vatandaşlarımızın azami özen ve dikkati göstermesidir” dedi.